O vrátenie pracovných miest požiadalo vládu takmer 100.000 Turkov

Istanbul 14. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)

Takmer 100.000 Turkov, ktorí prišli o prácu v rámci rozsiahlych čistiek po vlaňajšom júlovom potlačenom pokuse o štátny prevrat, požiadalo tureckú vládu o vrátenie svojich pracovných pozícií v štátnom sektore a armáde. Informovala o tom dnes agentúra DPA
Ilustračné foto

Podpredseda tureckej vlády Bekir Bozdag uviedol, že vládna komisia v uplynulých dvoch mesiacoch dostala 98.252 takýchto žiadostí, pričom s ich prijímaním dnes skončila.
Po pokuse o prevrat z 15. júla 2016 zadržali v Turecku okolo 50.000 ľudí a prepustili alebo suspendovali viac než 150.000 príslušníkov armády a zamestnancov štátneho i súkromného sektora. Z takéhoto postupu vyjadrili obavy ľudskoprávne organizácie i viaceré západné vlády. Turecká vláda ho však považuje za oprávnený vzhľadom na závažnosť hrozieb, ktorým je krajina vystavená.
Ankara obviňuje zo zosnovania prevratu duchovného Fethullaha Gülena žijúceho v USA, ktorý ale svoju účasť na puči popiera. Väčšina ľudí, ktorých sa zásahy tureckej vlády týkali, bola obvinená práve z toho, že sú Gülenovými stúpencami.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.