O titul Miss v štáte Minnesota sa prvý raz uchádza úplne zahalená moslimka

Burnsville 28. novembra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Achmad Ibrahim)

Halima Adenová je prvou moslimkou uchádzajúcou sa o titul kráľovnej krásy v americkom štáte Minnesota, ktorá súťaží úplne zahalená.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Informovala o tom agentúra AP. Adenová sa počas uplynulého víkendu dostala do semifinále tejto súťaže, pričom bola zahalená v hidžábe a počas prehliadky v plavkách mala oblečené tzv. burkiny, teda celotelové plavky, aké nosia niektoré moslimky. Jej odev tak výrazne kontrastoval so zvyšnými 44 súťažiacimi, z ktorých väčšina prišla v bikinách.

Táto 19-ročná Američanka so somálskym pôvodom ešte pred súťažou v rozhovore pre miestnu rozhlasovú stanicu povedala, že podujatie považuje za “skvelý priestor” na to, aby svetu ukázala, kým je.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.