O slovo sa opäť hlási kričiaca menšina: V spravodajstve RTVS vznikajú odbory

Bratislava 20. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Po tom, ako na verejnosť prenikli správy o napätých vzťahoch v spravodajskom tíme verejnoprávnej RTVS a nezhodách s vedením, ktoré odštartoval spor o nosenie či nenosenie odznakov #AllforJan vo vysielaní, desiatky redaktorov a zamestnancov televízie napísalo otvorený list vedeniu, kde hovorili o údajnom nátlaku a zlej atmosfére. Aktuálne redaktorka Zuzana Kovačič Hanzelová oznámila založenie odborov v rámci spravodajstva RTVS

Ilustračné foto

Hanzelová sa včera na sociálnej sieti vyjadrila k rozhodnutiu Rady pre vysielanie a retransmisiu, ktoré označilo jej reportáž z októbra 21017 za neobjektívnu. V závere príspevku redaktorka uvádza, že spoločne s viacerými kolegami z verejnoprávnej televízie zakladá odbory, v rámci ktorých chcú hromadne presadzovať svoje požiadavky.
“A tak sme dnešným dňom v RTVS založili spolu s ďalšími dvoma kolegami odborovú organizáciu Spravodajské odbory RTVS a máme už desiatky prihlášok,” uviedla to na sociálnej sieti Faceboook. Zámery tejto iniciatívy zatiaľ nie sú známe.
O stanovisko sme požiadali aj RTVS. Hovorkyňa Erika Rusnáková v krátkosti uviedla, že “je slobodným rozhodnutím a právom každého zamestnanca, ak splní všetky náležitosti, založiť odborovú organizáciu, rovnako ako do nej vstúpiť.”
Včera sme priniesli správu o tom, že Rada pre vysielanie a retransmisiu stanovila trest pre RTVS za neobjektívnu reportáž Zuzany Kovačič Hanzelovej o českých parlamentných voľbách v roku 2017. Hanzelová svojou neprofesionalitou porušila jedno zo základných pravidiel – nedala priestor druhej strane a RTVS sa teraz musí za ňu ospravedlňovať (viac v článku).
Reportérka Zuzana Kovačič Hanzelová sa nedávno prihlásila k otvorenému listu zamestnancov RTVS, ktorí kritizujú vedenie televízie (viac v článku). Táto mala skupinku vzbúrencov okolo Hanzelovej vyznáva extrémny liberalizmus a prozápadný fanatizmus, ktorý následne presadzuje do vysielania verejnoprávneho média plateného všetkými daňovými poplatníkmi.
 
 
Príspevok O slovo sa opäť hlási kričiaca menšina: V spravodajstve RTVS vznikajú odbory zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)