Rožňava 13. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
Bedmintonisti majú pred sebou vrchol domácej sezóny. Záver týždňa bude patriť súbojom o medaily a národné tituly na majstrovstvách Slovenska dospelých v individuálnych a párových disciplínach

Ilustračné foto

Národný šampionát jednotlivcov sa uskutoční od piatka 14. do nedele 16. decembra 2018 v Rožňave. Toto gemerské mesto je dejiskom M-SR prvýkrát v histórii, organizátorom je Lokomotíva Košice.
V športovej hale Gymnázia v Rožňave sa v piatich disciplínach predstaví podľa prihlášok 69 hráčov (39 mužov a 30 žien) z 18 slovenských klubov. Nechýbajú medzi nimi obhajcovia lanských singlových prvenstiev – minuloročný premiérový šampión Milan Dratva a štvornásobná majsterka Martina Repiská.
Vo dvojhrách má právo štartu 24 žien a 28 mužov, vo štvorhrách 16 (muži), 12 (ženy) a 24 párov (mix.). Žrebovanie súťaží je na programe v piatok 14. 12. krátko pred začiatkom M-SR od 16.00 h, v sobotu 15. 12. bude šampionát pokračovať od 9.30 h h a vyvrcholí v nedeľu 16. 12. záverečnými duelmi – semifinále dvojhier a všetky finále – od 9.00 h. Pre najlepších sú okrem medailí, diplomov a trofejí pripravené vecné ceny od partnerov Slovenského zväzu bedmintonu (SZBe).
Vlani v Trenčíne získali tituly okrem Milana Dratvu (Lokomotíva Košice) a Martiny Repiskej (Slávia TU Zvolen) aj Miroslav Haring, Juraj Vachálek (Spoje Bratislava) vo štvorhre mužov (v Rožňave sa pokúsia o víťazný hetrik), medzi ženami triumfovali Zuzana Pálková, Katarína Vargová (Lokomotíva Košice), ktoré nebudú spolu obhajovať. Obhajcovia sa bok po boku nepredstavia ani v mixe, v ktorom uspeli Milan Dratva, Zuzana Pálková (Lokomotíva Košice).
 
Program bedmintonových majstrovstiev SR dospelých 2018 v Rožňave (14. – 16. 12.):
piatok 14. decembra: 16.00 h úvodné kolá turnaja
sobota 15. decembra: 9.30 h pokračovanie až po štvrťfinále dvojhier a semifinále štvorhier
nedeľa 16. decembra: 9.00 h semifinále dvojhier a všetky finále
 
Príspevok O slovenské tituly od piatka v Rožňave zobrazený najskôr Hlavné správy.