Bratislava 5. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

O príspevok vo výške 8 tis. eur na nový rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie doposiaľ požiadalo už 328 záujemcov. Elektronické podávanie žiadostí sa pritom spustilo iba 2. septembra. Ako ďalej uviedla hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká, v prvom kole poskytne rezort príspevok 500 záujemcom

Ilustračné foto

“Teší ma, že hneď počas prvého dňa prišlo 299 elektronických žiadostí o príspevok na dom s takmer nulovou potrebou energie. To potvrdilo náš predpoklad, že ľudia budú mať záujem o tento typ podpory na znižovanie energetickej náročnosti ich novostavieb, a že ide o krok správnym smerom,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Záujemcovia majú stále šancu získať príspevok zaevidovaním žiadosti prostredníctvom elektronického formulára. V prípade zvýšeného záujmu je rezort dopravy pripravený vyhlásiť v roku 2019 aj ďalšiu výzvu. Elektronický formulár žiadosti je dostupný na webovom portáli www.zatepluj.sk. Termín ukončenia podávania žiadostí je do 31. októbra tohto roka alebo do naplnenia limitu 500 žiadostí.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj