O predaj Opela Francúzom sa zaujíma Berlín i spolkové krajiny

Berlín/Rüsselsheim 3. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)

Nemecká spolková vláda a spolkové krajiny, v ktorých sú výrobné kapacity automobilky Opel, sa chcú stretnúť so šéfom Peugeotu Carlosom Tavaresom. Agentúra DPA sa odvoláva na informácie, ktoré dnes získala z prostredia krajinských vlád.

Ilustračné foto

Podľa nich spolková ministerka hospodárstva Brigitte Zypriesová pozvala na stredajšie (5.4.) rokovania do Berlína predsedu správnej rady francúzskej automobilky a ministerských predsedov spolkových krajín, v ktorých sú výrobné kapacity automobilky Opel. Ten je ešte dcérou amerického koncernu General Motors (GM). Na rokovaní sa zúčastnia aj predstavitelia odborov, závodných rád a manažéri firmy.

Najmä zástupcovia zamestnancov sa chcú od Tavaresa dozvedieť viac, ako sa uskutoční zmena vlastníctva Opela. Záleží im na tom, aby aj v budúcnosti zostali v platnosti tarifné dohody a plán investícií, ktoré zaručil doterajší vlastník.

GM a PSA sa začiatkom marca dohodli na predaji nemeckej dcéry amerického koncernu. Transakcia by sa mala zrealizovať do konca tohto roka. Francúzov bude stáť nová kapacita 2,2 miliardy eur. Európska dcéra GM pozostáva z Opela a britskej automobilky Vauxhall. Spolu majú v siedmich európskych krajinách takmer 38.000 zamestnancov. Z nich pracuje polovica v Nemecku.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.