Ilustračná snímka Foto: TASR/Oliver Ondráš

Levoča 24. augusta (TASR) – Kandidatúru na post primátorky Levoče ako prvá ohlásila súčasná zástupkyňa primátora Lýdia Budziňáková. Vedením mesta ju poveril niekdajší primátor Milan Majerský, ktorý sa vlani stal predsedom Prešovského samosprávneho kraja. TASR o tom v piatok informoval hovorca Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Stano Župa.

Lýdia Budziňáková má podľa jeho slov dvadsaťročné skúseností v samospráve a päť rokov praxe na pozícii stredného manažmentu, čo u nej vytvára silný a kvalitný základ pre výkon funkcie primátorky. V novembrových komunálnych voľbách bude kandidovať za koalíciu KDH, Občianska konzervatívna strana, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a o podpore ostatných pravicových politických strán ešte rokuje.

„Vážim si, že za mojou kandidatúrou stojí 19 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva, ako aj známe osobností mesta, z ktorých je väčšina nestraníckych,“ povedala Budziňáková.

Ako ďalej uviedla, s tímom zamestnancov mesta a mestských firiem plánuje nadviazať na rozbehnuté projekty, akými sú Zariadenie pre seniorov, nákup nových autobusov MHD, rekonštrukcia veže baziliky sv. Jakuba či revitalizácia vnútroblokov sídliska Rozvoj a okolia vodnej nádrže.

„Chceme tiež intenzívne pracovať na rekonštrukcii ďalších etáp Námestia Majstra Pavla, riešení parkovania a výstavbe záchytného parkoviska v hradobnej priekope, výstavbe bytov, podpore výstavby rodinných domov a krytého bazéna. Budeme pokračovať vo výstavbe cyklochodníka a rozvoji priemyselnej zóny,“ doplnila Budziňáková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR