TRNAVA 3. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

O peniaze z rozpočtu mesta Trnava sa v 4. ročníku takzvaného participatívneho rozpočtu uchádza 22 projektov občanov a občianskych združení. Je medzi nimi aj zámer vybudovať mestskú včelnicu určenú na vzdelávanie o včelách a ich význame pre krajinu

Na snímke primátor Trnavy Peter Bročka

„Včelárstvo nie je len o mede. Včelárenie má oveľa väčší význam, je o celej krajine, o opeľovaní, ktoré nám zabezpečuje potravu pre človeka a zvieratá. Cieľom je vytvoriť komunitné environmentálne zážitkové centrum, kde sa žiaci a široká verejnosť dozvedia o význame opeľovania a včelárstva zážitkovou a hravou formou,“ popísal projekt edukačnej včelnice jeho predkladateľ Martin Michalík zo združenia Fčela. O hlasy Trnavčanov, a tým aj o peniaze z mestského rozpočtu, sa bude uchádzať aj projekt na vybudovanie Trnavského umeleckého klubu, ktorý dá priestor na tvorenie strednej a staršej generácii, ale aj projekt Ekošatníka a takmer dve desiatky ďalších zámerov.

Trnavčania budú o podpore jednotlivých projektov rozhodovať hlasovaním od 6. do 22. septembra, pričom hlasovanie bude možné elektronicky, aj prostredníctvom hlasovacích lístkov. Výsledné poradie bude známe 1. októbra, úspešné projekty budú ich predkladatelia uvádzať do praxe v budúcom roku.

Koľko peňazí pôjde na projekty z participatívneho rozpočtu bude známe až po schválení mestského rozpočtu na budúci rok. V minulých rokoch to bolo približne 50-tisíc eur, teraz môžu poslanci vyčlenenú čiastku v prípade potreby aj zvýšiť.

Zavedenie participatívneho rozpočtu mal primátor Trnavy Peter Bročka vo svojom volebnom programe v roku 2014.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj