Poprad 30. mája 2017 (HSP/TK KBS/Foto:Facebook-Multimediálny koncert-Spomienka na Jána Pavla II.)

Mesto Poprad privíta o mesiac unikátne multimediálne dielo o svätom Jánovi Pavlovi II. Vyše dvojhodinové multimediálne dielo už prilákalo tisícky divákov. Priblíži pontifikát poľského pápeža, ktorý je neodmysliteľne spojený aj so Slovenskom. Jeho meno je spojené aj s Popradom, ktorý navštívil v roku 1995. Podujatie je jednou zo sprievodných akcií tohtoročnej Levočskej púte.
O mesiac privíta Poprad unikátny koncert o svätom poľskom pápežovi

Multimediálne dielo, ktoré svojím námetom a spracovaním oživí návštevu pápeža z roku 1995 na Levočskej púti, sa uskutoční 28. júna 2017 o 18:00 h na Zimnom štadióne v Poprade. Dielo, ktoré zavíta do Popradu, bude zložené z dvoch častí. V prvej predstavia organizátori pápežov život, rodinu, školu, záujmy, vojnu a prvé kňazské roky. Druhá časť bude venovaná službe a posolstvu.
Diela svetových skladateľov popretkávajú televízne zábery, fotografie či reportáže zo života sv. Jána Pavla II. Zaznie hudba Verdiho, Mozarta, Pucciniho či Schuberta, ako aj obľúbená pieseň svätca v podaní 30-členného detského zboru opery Štátneho divadla Košice “Pán zastavil sa na brehu”. Zaznie aj melódia z westernu Vtedy na Západe od Ennia Morriconeho či Dobytie raja od Vangelisa.
Jedinečná spomienka na svätca, ktorí pred vyše dvomi desaťročiami navštívil aj Levočskú púť, bude spojená s originálnym vystúpením vyše 130 umelcov. Bude to 56 členov orchestra opery Štátneho divadla Košice, 40 členov speváckeho zboru, 30-členného detského zboru a štyria sólisti. Záštitu nad dielom prevzal spišský biskup Mons. Štefan Sečka.
Umelecké stvárnenie zboru a orchestra zvýrazní počas koncertu sprievodné slovo moderátorov aj videoprojekcia na troch veľkoplošných LED obrazovkách so svetelnými a laserovými efektami. Toto dielo už dvakrát uviedli v Košiciach (v decembri 2015 a v decembri 2016). Na oba koncerty, nad ktorými prevzali záštitu košickí biskupi, prišlo spolu vyše 12 000 ľudí.
Scenár ku koncertu pripravili kňaz Jozef Leščinský spolu s riaditeľom Štátneho divadla Košice Petrom Himičom. Režisérom akcie je Ján Sabol, hudobnú dramaturgiu pripravuje dirigent Igor Dohovič. Vstupenky si už môžu záujemcovia zakúpiť v sieti Ticketportal.