Bratislava 20. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Ľubomír Galko z SaS sa na sociálnej sieti vyjadril k rokovaniu v parlamente o návrhu zákona o zastropovaní veku odchodu do dôchodku. Posťažoval sa na opozičných (údajne budúcich koaličných) partnerov, že takýto návrh z dielne Smeru-SD podporujú.

Na snímke poslanci NR SR vľavo Ľubomír Galko (SaS) a vpravo Boris Kollár (Sme rodina).

“Strašná sprostosť to zastropovanie dôchodkov. Zadĺženie budúcich generácii a zníženie budúcich dôchodkov v jednom,” okomentoval Galko účinok, aký bude mať podľa liberálov pripravovaný zákon. Galkovi prekáža, že opozícia v tejto otázke nepostupuje spoločne.
Uviedol, že nechápe, že potenciálni “budúci koaliční partneri z OĽaNO a Sme rodina Smerákom na takú hovadinu naskočili. Aj keď teda, nie všetci, počul som, že napríklad Veronika Remišová sa rozhodla, že to nepodporí. Dúfam, že k nej cez leto pribudnú aj ďalší a tento ekonomický populistický nezmysel skonči tam, kde právom patrí – v koši,” uviedol Galko o návrhu ústavného zákona, ktorý si parlament preložil až na septembrovú schôdzu.
Poslanec SaS dodal, že Most – Híd ho síce príjemne prekvapil, “ale zas nie až tak moc. Lebo ak by boli principiálni, vydupali by si, že to Smer s časťou opozície neschváli, je to v rozpore s koaličnou zmluvou.” Na takýto krok však mosťáci odvahu nemajú,” domnieva sa.
 

 
Príspevok O dôchodkovom strope sa rozhodne až v septembri: Galko priznáva rozkoly v opozícii zobrazený najskôr Hlavné správy.