Berlín 8. septembra 2019 (HSP/roman-bednar.com/Foto:SITA/AP-Virginia Mayo)

Merkelová sa radšej stará o dobro utečencov ako o bezpečnosť občanov Nemecka. Vôbec jej neprekáža, že obavy a strachy občanov v posledných rokoch extrémne narástli

Na snímke Angela Merkelová

Kancelárka to ignoruje a vôbec sa k tomu nevyjadruje, hoci to už verejne tvrdia aj niektorí vysokopostavení príslušníci nemeckej polície a píšu o tom dokonca aj niektoré mainstraemové médiá, ako napr. Rheinische Post.

Počet občanov, ktorí vlastnia zbrojný preukaz v Nemecku sa veľmi zvýšil. Kým v roku 2014 ich bolo len 260 000, tak začiatkom tohto roku ich bolo už takmer o 150 percent viac.

GdP – Odborová organizácia nemeckej polície hovorí otvorene o latentných pocitoch obáv a neistoty, ktoré má nemecké obyvateľstvo. GdP pritom kladie dôraz na to, že tu hovorí o celom nemeckom obyvateľstve a nie o istej jeho časti.

Prezident GdP, Oliver Malchow vysiela jasné signály kancelárke a jej vláde:

„Najneskôr od pamätnej slivestrovskej noci v Kolíne n. Rýnom, na staničnom námestí pred Dómom v roku 2015, keď skupiny mladých mužov z arabských a severoafrických štátov znásilňovali a obťažovali ženy, sa cítia ľudia v Nemecku čoraz viac zneistení a ohrození.“
Merkelová však cynicky ignoruje Malchowove naliehavé posolstvo a venuje sa iným veciam.

A Malchow úplne zbytočne ďalej kancelárku vyzýva: „Veľké pribúdanie zbrojných preukazov ustráchaných občanov jasne signalizuje, že musíme pracovať na tom, aby sme nemeckým občanom opäť vrátili pocity istoty a bezpečia.“

Kancelárka, pochopiteľne, to musí ignorovať, veď Malchow v podstate hovorí presne to isté, čo aj AfD. Okrem toho, ak by reagovala na jeho výčitky a musela priznať, že má pravdu, tak by zároveň musela priznať aj to, že sú to všetko len dôsledky jej utečeneckej politiky.

Roman Bednár

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj