Bratislava 24. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Prezidentská kancelária si v koncom minulého týždňa vyslúžila ostrú kritiku za to, že spoločne s prezidentkou Zuzanou Čapuovou leteli na koncert do Prahy slovenskí hudobníci, z ktorých viacerí ju predtým podporili v kampani. Kritický hlas zaznel aj od predsedu Slovenského hnutia obrody (SHO) Róberta Šveca, ktorý zdôraznil, že prezidentka má plniť hlavne reprezentatívnu funkciu. Na jeho slová rozhodla zareagovať Dorota Nvotová, ktorá bola súčasťou výletu umelcov štátnym špeciálom.

Na archívnej snímke z Dorota Nvotová

Róbert Švec, ktorý nedávno kandidoval na post prezidenta, koncom týždňa na stránke svojho hnutia SHO napísal, že Nvotová sa na sociálnych sieťach pochválila fotografiami z vládneho špeciálu. “Podľa záberov bola na palube evidentne dobrá nálada. Nvotová neskôr uviedla, že musela fotky zmazať. Dorota Nvotová pobúrila slovenskú verejnosť názorom, že drogy treba zlegalizovať, lebo ak by sa dal kokaín kúpiť v lekárni, neboli by mafiáni a kopec mŕtvych.”

“Vyzývame Zuzanu Čaputovú, aby si uvedomila, že má reprezentovať slovenskú štátnosť a dôkladne si vyberať ľudí, ktorí jej robia spoločnosť. Sme presvedčení o tom, že Dorota Nvotová nepatrí do spoločnosti hlavy Slovenskej republiky,” dodal predstaviteľ SHO (viac v článku).

Denník Plus jeden deň priniesol reakciu Nvotovej s tým, že v nadpise uvádza, že hudobníčke z vyjadrení Šveca “praskli nervy”.

“Toto povedal niekto zo Slovenského hnutia obrody (smiech). Keby som bola tanečnica z Lúčnice, bolo by to okej? Alebo huslistka z Moyzesovho kvarteta? Čím presne som sa previnila, že sa nesmiem priblížiť k pani prezidentke?”

Dcéra známych rodičov Anny Šiškovej a hudobníka Jaroslava Filipa dodala, že sa nenechá zaškatuľkovať. “Nie, nepokazíte nám, čo sme tam boli, našu radosť z dobrého a zmysluplného eventu. Dostali sme pozvanie, ktoré sme s radosťou a hrdosťou prijali. Stojím si za tým. Škatuľkujte si ma, kam chcete, v nezmyselných šablónach ste zavretí len vy. Ja sa cítim celkom voľne a neurobila som nikomu nič zlé,“ skonštatovala.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj