Bratislava 7. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Michal Svítok)

Budova parlamentu prešla v uplynulom období viacerými úpravami
Pohľad na budovu Národnej rady Slovenskej republiky.

A to najmä niektoré jej stavebné a technologické časti, čo si vyžiadal ich pretrvávajúci havarijný stav. Opravená bola napríklad zatekajúca terasa nad výbormi a ubytovacím zariadením, ale tiež časti nefunkčnej vnútroblokovej kanalizácie. Výmenu si vyžiadala aj poškodená hydroizolácia v časti kvetináčov pri budove parlamentu. TASR o tom informoval Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady (NR) SR.
Vynovené sú aj priestory pre novinárov. Tie sa vyčistili, vymaľovali a zároveň boli vymenené stoly a stoličky. Opravená je taktiež vzduchotechnika plenárnej sály, na viacerých miestach aj omietka, obklady či dlažby, nástupné schodisko, chodníky a dopravné značenie. Sfunkčniť sa podarilo aj fontánu na Bratislavskom hrade, komplexnou úpravou prešli trávnaté plochy a okrasná výsadba v kvetináčoch. “Priestor pred parlamentom má vymenené aj exteriérové osvetlenie,” doplnil odbor s tým, výraznou zmenou prešla i rokovacia sála NR SR, kde dekoratívny ceremoniálny luster vymenili za LED osvetlenie.
Národná rada SR sídlila až do roku 1994 v Župnom dome. Tieto priestory využíva aj v súčasnosti, keďže slúžia najmä ako konferenčné centrum. Provizórium v Župnom dome sa skončilo presťahovaním NR SR do jej súčasnej budovy na bratislavskom hradnom vrchu. Jej výstavba sa začala v júni 1986 a poslancom ich prvú skutočnú sídelnú budovu odovzdali 25. mája 1994.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.