Bratislava 8. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Novým predsedom strany #Sieť sa stal podnikateľ a vysokoškolský pedagóg Ivan Zuzula, ktorý sa venuje environmentálnej problematike, okrem iného bol zakladateľom Recyklačného fondu. O jeho zvolení rozhodli delegáti dnešného bratislavského snemu strany.
Na snímke logo strany #Sieť

Zvolili taktiež i nových podpredsedov #Siete – Jozefa Kamenického a Kristínu Šabíkovú a členov predsedníctva – Júliu Čurillovú, Martina Červenku, Radoslava Dlugoša, Ľubomíra Fiksela, Pavla Hanušovského a Daniela Mikolaja.
Podľa uznesenia snemu sa #Sieť považuje za parlamentnú stranu, hoci toto postavenie nemôže reálne vykonávať. Dôvodom tohto stavu je podľa uznesenia delegátov snemu „systém, ktorý umožňuje povýšiť vôľu a prehnané ambície niekoľkých jednotlivcov nad názor takmer 150.000 dospelých a plnoprávnych občanov“.
Strana však bude podľa záverov účastníkov dnešného zhromaždenia aktívne pokračovať v činnosti. Jedným z prvých krokov po znovuoživení činnosti strany má byť iniciovanie petície za zrušenie jedného celoštátneho volebného obvodu a zavedenie štyroch volebných obvodov. Z dlhodobého hľadiska sú kľúčovým odkazom Snemu #Siete tri priority – bezpečnosť, rozvoj a prosperita. “Za zjednocujúci prvok našej politiky považujeme princíp udržateľného rozvoja opierajúci sa o tri základné rovnocenné dimenzie: o dimenziu ekonomickú, sociálnu a environmentálnu,” uviedli v uznesení delegáti snemu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.