Londýn 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Kirsty Wigglesworth)
 
Predbežná dohoda o vystúpení Británie z EÚ, ktorú Mayová predstavila spôsobuje menšie turbolencie vo vládnom kabinete

Na snímke Stephen Barclay

Novým ministrom pre odchod Británie z Európskej únie sa v piatok stal Stephen Barclay. Vo funkcii nahradí Dominica Raaba, ktorý vo štvrtok odstúpil. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.
Raab z funkcie ministra pre brexit odstúpil vo štvrtok po tom, ako britská premiérka Theresa Mayová predstavila svojmu kabinetu predbežnú dohodu o vystúpení Británie z EÚ.
Stephen Barclay (46) je poslancom dolnej komory britského parlamentu za Konzervatívnu stranu od roku 2010. Od januára tohto roku zastával funkciu štátneho tajomníka ministerstva zdravotníctva.
Situácia sa zmenila aj na ďalšom ministerskom poste. Za novú britskú ministerku práce bola vymenovaná Amber Ruddová. Informovala o tom v piatok spravodajská televízia Sky News s odvolaním sa na dôveryhodné zdroje.
Ruddová, ktorá v minulosti zastávala funkciu ministerky vnútra, vo funkcii nahradí Esther McVeyovú. Tá z ministerského postu odstúpila vo štvrtok na znak nesúhlasu s predbežnou dohodou o vystúpení Británie z Európskej únie.
Ruddová z postu ministerky vnútra odstúpila v apríli v dôsledku škandálu okolo vyhosťovania ilegálnych imigrantov v Británii. Na poste šéfa rezortu vnútra ju nahradil Sajid Javid.
 
 
Príspevok Novým ministrom pre brexit bude Stephen Barclay zobrazený najskôr Hlavné správy.