Kyjev 20. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Petr David Josek)

Nový ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by sa mal na budúci týždeň v New Yorku stretnúť so svojím americkým náprotivkom Donaldom Trumpom

Na snímke Volodymyr Zelenskyj

Malo by ísť o prvé stretnutie lídrov oboch krajín od Zelenského májovej inaugurácie. S odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinskej vlády o tom informovali agentúry AFP a Ukrinform.

Zelenskyj navštívi Spojené štáty pri príležitosti zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v dňoch 23. až 26. septembra. AFP v tejto súvislosti upozorňuje na skutočnosť, že jeho stretnutie so šéfom Bieleho domu prichádza v čase, keď sa opätovne zintenzívnilo diplomatické úsilie s cieľom ukončiť konflikt v Donbase.

Zelenskyj taktiež počas svojej návštevy New Yorku vystúpi s príhovorom počas všeobecnej rozpravy 74. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN a zúčastniť by sa mal aj na summite, týkajúcom sa tzv. cieľov udržateľného rozvoja (SDG), píše Ukrinform.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj