Košice 7. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Trénerská dvojica Miroslav Marcinko – Anton Bartánus nahradili dvojicu Čada – Šimurda

Nová trénerská dvojica hokejového A-mužstva HC Košice Miroslav Marcinko – Anton Bartánus prvýkrát viedla svojich zverencov na tréningu v utorok 7. marca. Tréneri, ktorí donedávna pôsobili pri košickej mládeži, nahradili dvojicu Čada – Šimurda. Tú vedenie klubu odvolalo po neuspokojivých výsledkoch a neatraktívnom hernom prejave. Nový trénerský tandem chce vniesť do tímu pohodu a prinavrátiť hráčom strelecké sebavedomie.

Na snímke nový tréner HC Košice Miroslav Marcinko počas tréningu

V uplynulých dvoch zápasoch proti Trenčínu a Zvolenu vyšli Košičania strelecky naprázdno a vychýlená strelecká muška ich trápila aj vo viacerých predchádzajúcich dueloch. Napriek tomu bolo odvolanie trénerskej dvojice tri kolá pred koncom základnej časti prekvapením. Súčasne s oznámením o ukončení spolupráce s doterajšími trénermi prezradilo vedenie košického klubu mená ich nástupcov. Príležitosť dostali domáci tréneri, ktorí sa donedávna venovali košickej mládeži – Miroslav Marcinko a jeho asistent Anton Bartánus. “Prevzali sme mužstvo a pred nami sú posledné tri zápasy základnej časti. My sa na ne pokúsime čo najlepšie pripraviť. Každý, kto pracuje v tomto klube, má najvyššie očakávania a chce dosiahnuť čo najväčšie úspechy. Inak to nie je ani v našom prípade,” uviedol Miroslav Marcinko pred prvým tréningom s košickým A-mužstvom.

Ani jemu neušlo, že košický tím v nedávnych zápasoch trápila koncovka. “Samozrejme, góly chýbajú. Musíme vniesť do tímu pohodu, aby si hráči uvedomili, že hokej nezabudli hrať a aby im to strelecky začalo sypať. To bude najpodstatnejšie,” dodal Marcinko. Bývalý reprezentačný obranca už v minulosti pri košickom A-mužstve pôsobil. V rokoch 2004 – 2006 bol asistentom trénera, neskôr pôsobil aj pri slovenskej “dvadsiatke” a ako hlavný tréner viedol tiež juniorský tím HC Košice. Pri senioroch A-mužstva bude pôsobiť spoločne s Antonom Bartánusom. “Nečakali sme, že sa takáto situácia udeje. Musíme byť však na to pripravení, navyše, je pekné byť na začiatku niečoho nového. Súhlasili sme a vôbec sa neobávame, čo nás čaká,” uviedol Bartánus, ktorý má skúsenosti nielen s košickou mládežou, ale aj s mládežníckymi výbermi Slovenska.

Na snímke vpravo nový hlavný tréner HC Košice Miroslav Marcinko, vľavo jeho asistent Anton Bartánus počas tréningu

V košickom tíme zažije zaujímavú situáciu, keďže premiérovo v kariére povedie aj svojho syna Mareka. Ten už dlhší čas absentuje v zostave pre zranenie. “Bude to mať rovnaké ako všetci ostatní. Dlho nehral, je po zranení, takže uvidíme, či dokáže naskočiť do hry,” poznamenal 53-ročný asistent trénera, ktorý sa rovnako ako Marcinko dohodol s vedením klubu na spolupráci do konca sezóny.