Brusel 12. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

S predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom, s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudeom Junckerom, ako aj jej podpredsedom Fransom Timmermansom rokoval v utorok počas nástupnej návštevy v Bruseli nový rumunský premiér Mihai Tudose
Ilustračné foto

Hosť z Bukurešti, ktorý nahradil na čele vládneho kabinetu zosadeného predchodcu Sorina Grindeana, ubezpečil teraz vedúcich činiteľov Európskej únie, že bez predchádzajúcich rokovaní so zástupcami mimovládnych organizácií nemieni realizovať žiadne zmeny v antikorupčnej legislatíve a že všetky plánované zmeny v trestnoprávnej oblasti rumunský minister spravodlivosti prediskutuje so zodpovednými v Bruseli.
Tudose, podľa slov ktorého sa v Rumunsku počas jeho vlády netreba obávať žiadnych nežiaducich prekvapení, odstúpil v záujme daňovej stability aj od zámeru zaviesť progresívnu daň z obratu, aj keď to pôvodne prezentoval na parlamentnej pôde v Bukurešti ako jeden z kľúčových bodov svojho programu.
Rumunsko chce, ako povedal premiér krajiny v Bruseli, dodržať aj hranicu trojpercentného schodku štátneho rozpočtu, čo nebude jednoduché, pretože sa deficit za vlády ľavicovej koalície do konca mája v medziročnom porovnaní zvýšil takmer trojnásobne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.