Parkland 1. apríla 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-John McCall/South Florida Sun-Sentinel via AP)
 
Len týždeň po sebe spáchali samovraždu dvaja študenti, ktorí vlani prežili masovú streľbu na strednej škole v Parklande. Pri útoku vtedy zomrelo sedemnásť ľudí. Práve to, že ona prežila a ostatní nie, si dávalo za vinu dievča, ktoré sa zabilo v polovici marca. V druhom prípade zatiaľ nie je známy dôvod samovraždy, ľudia však tvrdia, že je to viac než jasné

Na snímke študentky strednej školy Marjory Stonemanovej Douglasovej po streľbe v meste Parkland

Prvou z obetí je devätnásťročná Sydney Aiellová, ktorá prišla pri minuloročnom masakri o svoju kamarátku Meadow Pollackovou. O rok a mesiac neskôr si život vzala sama. Podľa brata Pollackovej prišiel Parkland o “ďalšieho krásneho mladého človeka.”
Podľa známych Sydney robila radosť všetkým naokolo. Jej matka Cara pre portál CBS Miami potvrdila, že sa jej dcéra nachádzala v deň útok na akademickej pôde, ale v inej budove. Sydney bola po útoku diagnostikovaná posttraumatická stresová porucha a takzvaný syndrómom preživších.
Cara tvrdí, že sa jej dcéra zastrelila, pretože cítila vinu za to, že prežila, zatiaľ čo sedemnásť jej spolužiakov a zamestnancov školy nie.
Hoci bola Sydney v poslednej dobe smutná a bála sa chodiť do školy, o pomoc rodinu nikdy nepožiadala. Jej matka preto teraz dúfa, že sa podarí zachrániť aspoň ostatných preživších brutálneho útoku.
Ako ale informovala agentúra Reuters, len týždeň po samovražde Sydnye prišla ďalšia tragická správa. O život prišiel v sobotu ďalší študent tejto školy. Keďže prebieha vyšetrovanie, polícia odmietla zverejniť  meno, vek a pohlavie študenta. “Nazývame to zjavnou samovraždou, pretože nemáme presné závery patológa,” povedal hovorca polície Tyler Reik. Podľa informácií médií má ísť o študenta druhého ročníka.
Hoci ešte nie je známy dôvod druhej samovraždy, v Parklande hovoria, že je to jasné. “17 + 2,” napísal na Twitter otec jedného zo zavraždených tínedžerov Ryan Petty, ktorý po útoku založil organizáciu Walkup Foundation, zameranú na bezpečnosť v školách.
Podľa Pettyho existujú otázky, ktoré by sa mali klásť preživším, aby odhalili možné sklony k samovražde.
Tieto samovraždy spustili debatu o psychologickej pomoci pre preživších.
Podľa profesorky Posnerovej, medzinárodnej odborníčky na prevenciu samovrážd, je „toto jedna z najväčších kríz v oblasti verejného zdravia.“
„Teraz je čas, aby pomohla floridská legislatíva,“ napísal na Twitter Jared Moskowitz, riaditeľ krízového manažmentu na Floride a bývalý štátny zástupca z Parklandu.
David Hogg, ktorý prežil streľbu v roku 2018 a stal sa obhajcom kontroly zbraní, vyhlásil, že školy potrebujú financovať poradcov pre duševné zdravie študentov. „Koľko ďalších detí spácha samovraždu, kým vláda a školy začnú konať?“
 
Príspevok Nový negatívny jav – syndrómom preživších: Študenti po masakri v Parklande spáchali samovraždu zobrazený najskôr Hlavné správy.