Bratislava 25. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Nový minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant hnutia Sme rodina) momentálne neplánuje personálne výmeny na čele spoločností a organizácií v rámci svojho rezortu

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal

V blízkej budúcnosti nevylučuje personálne zmeny vo vedení podriadených organizácií, avšak v súčasnom exponovanom čase v súvislosti s opatreniami štátu proti šíreniu koronavírusu to nepovažuje za žiaduce a nebude preto konať urýchlene. Pre agentúru SITA to v stredu uviedol odbor komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby SR (MDV).

„Minister dopravy A. Doležal sa v súčasnosti podrobnejšie oboznamuje s agendou jednotlivých sekcií v rezorte, aby mohol pružne reagovať na aktuálnu krízovú situáciu a prijímať všetky potrebné opatrenia v čo najkratšom čase,“ poznamenalo ministerstvo dopravy. „Personálne zmeny sa nateraz udiali na najvyšších postoch ministerstva, kde boli do funkcie vymenovaní noví štátni tajomníci rezortu, ako aj generálny tajomník služobného úradu,“ dodal rezort. Vláda vymenovala za štátnych tajomníkov ministerstva dopravy advokátku Katarínu Brunckovú a Jána Marosza, ktorý bol v uplynulom volebnom období poslancom Národnej rady SR a tieňovým ministrom dopravy za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Doležal je na poste ministra dopravy a výstavby od 21. marca, keď prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala členov koaličnej vlády Igora Matoviča (OĽaNO). „Určite sa najprv sústredím na riešenie problémov, ktoré súvisia s aktuálnou krízovou situáciou. Samozrejme, musím sa rýchlo oboznámiť s agendou a rovnako začneme pracovať na cieľoch nášho rezortu pre programové vyhlásenie vlády,“ povedal Doležal po tom, ako prevzal svoj rezort. Doposiaľ pôsobil v oblasti médií a telekomunikačných služieb. Má bohaté skúsenosti z manažmentu, riadenia ľudí a strategického rozvoja spoločnosti.

Rodák z Bratislavy prišiel na ministerský post zo spoločnosti Towercom, a. s., zabezpečujúcej televízny a rozhlasový signál pre domácnosti, pôsobil v nej ako riaditeľ sekcie pre inovácie. Predtým bol technickým riaditeľom v televízii Markíza aj RTVS, kde zodpovedal za prevádzku a inovácie v televíznom vysielaní. Doležal vyštudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj