Mexiko 30. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Marco Ugarte)
 
Novozvolený mexický prezident Andrés Manuel López Obrador v pondelok oznámil zrušenie projektu na výstavbu nového letiska v blízkosti hlavného mesta v hodnote 14,5 miliardy dolárov.

Na snímke mexický prezident Andrés Manuel López Obrador

Namiesto toho bude súčasné letisko zmodernizované a neďaleké vojenské letisko bude rozšírení, čím vláda ušetrí 5,2 miliardy dolárov, informoval López Obrador.
Projekt výstavby nového letiska pred tým odmietli aj voliči, a to v referende, ktoré sa konalo od štvrtka do nedele.
Kritici odmietli referendum ako neplatné, pričom tvrdia, že bolo organizované len prezidentským ľavicovým Hnutím za národnú obrodu (MORENA), konalo sa bez účasti volebných orgánov a účasť voličov bola nízka. Novozvolený prezident, ktorý 1. decembra zloží ústavou predpísaný sľub, však vyhlásil, že referendum odzrkadľuje vôľu ľudí.
Výstavba nového letiska, ktoré malo znížiť intenzitu leteckej dopravy v oblasti Mexika, sa začala v roku 2015 za vlády dosluhujúceho prezidenta Enriqueho Peňu Nieta.
López Obrador ubezpečil, že dodávatelia, ktorí už boli zazmluvnení, môžu pracovať aj pre nový projekt. Zástupca podnikateľov Juan Pablo Castaňón však medzičasom povedal, že zrušenie plánov na výstavbu nového letiska vytvorilo neistotu a zvýšilo nebezpečenstvo, že aj iné dlhodobé projekty môžu byť zrušené.
 
Príspevok Nový mexický prezident zrušil projekt na výstavbu nového letiska zobrazený najskôr Hlavné správy.