Košice 16. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

GMC software, globálna spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom softvéru pre oblasť komunikácie so zákazníkmi, ohlásila ambíciu vybudovať svoju ďalšiu pobočku v Košiciach. V strednodobom horizonte v nej plánuje zamestnať 50 IT vývojárov. TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Košice IT Valley Pavol Miroššay
Ilustračné foto

“Tešíme sa z každej novej investície v tejto oblasti. Ukazuje sa, že východ Slovenska je veľmi atraktívny,” povedal Miroššay s tým, že aj napriek naoko nízkemu počtu nových pracovných miest sa do budúcnosti nedá vylúčiť nárast týchto pozícií.
“Aj spoločnosti ako AT&T alebo T-Systems, ktoré pôsobia v Košiciach už vyše desať rokov, začínali práve s menším počtom zamestnancov a pozrite sa, kde sa nachádzajú dnes,” doplnil výkonný riaditeľ Košice IT Valley.
Podľa viceprezidenta GMC software Jána Růžu boli Košice pre ich spoločnosť zaujímavým kandidátom na rozšírenie pôsobnosti. “Veľmi zavážila naša osobná návšteva, keď sme mali možnosť vidieť prácu ľudí na Technickej univerzite. Nemôžem nespomenúť ani aktívnu spoluprácu s Košice IT Valley, ktorá nám ukázala, že v tomto meste existuje veľký potenciál rozvoja,” povedal Růža.
Na margo nedostatku kvalifikovaných pracovníkov v IT sektore uviedol, že je u nich veľmi nízka fluktuácia. “Neustále sa snažíme niečo zlepšovať. Na túto skutočnosť by sme radi nadviazali aj v Košiciach,” doplnil Růža.
Odborníci z priemyslu informačných a komunikačných technológií dali podľa primátora Richarda Rašiho Košiciam ako prvému mestu na starom kontinente prívlastok európske Silicon Valley. “Som veľmi rád, že Košice sa v súčasnosti dynamikou a progresivitou rozvoja firiem podnikajúcich v odvetví informačných a komunikačných technológií stávajú európskym ekvivalentom tohto označenia a rešpektovaným centrom progresu v tomto odvetví,“ dodal Raši.
Oblasť IT priemyslu v Košiciach zamestnáva vyše 10.000 ľudí. Podľa Miroššaya začína tvoriť jeden z hlavných pilierov priemyslu tohto kraja.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.