Londýn 24. októbra 2017 (HSP/RT/Foto:TASR/AP Photo/The Salt Lake Tribune, Al Hartmann)  

Mamička, ktorá čaká dieťa, sa nemôže nazývať “tehotná žena” – je to “tehotná osoba”, uviedla britská vláda v dodatku k zmluve s OSN. Tieto zmeny berú do úvahy práva tzv. transgender osôb. Vo Veľkej Británii do vyvolalo vlnu rôznych reakcií.
Ilustračné foto

Spojené kráľovstvo namieta proti používaniu termínu “tehotná žena”, pretože môže “vylúčiť transgender osoby, ktoré porodili,” uviedol Úrad pre zahraničie a spoločenstvo (FCO) a dodal, že správnym termínom by malo byť “tehotné osoby”.
“Požiadali sme o to, aby Výbor OSN pre ľudské práva objasnil, že rovnaké právo na život tehotných žien sa vzťahuje na tehotné transgender osoby,” vyhlasuje FCO.
Vláda Spojeného kráľovstva oficiálne predložila navrhované zmeny a doplnenia Medzinárodného paktu o občianskych a politických právach z roku 1976, ako informoval Times. Znenie dokumentu OSN totiž hovorí, že “trest smrti sa nesmie ukladať za trestné činy spáchané osobami … a nesmie sa vykonávať na tehotných ženách.”
Uvedená novela zapríčinila spätnú väzbu na sociálnych sieťach, kde pravicoví politici odmietli rozhodnutie FCO zmeniť text Zmluvy OSN.
David Kurten z UKIP vyzval britskú premiérku Terezu Mayovú, aby si prečítala učebnicu prírodovedných predmetov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.