Sheffield 21. mája 2018 (HSP/Foto:Twitter)
 
V pólmiliónovom severoanglickom meste Sheffield si cez víkend zvolili nového starostu. Stal sa ním iba 28-ročný prisťahovalec Magid Magid, ktorý už v deň svojej inaugurácie vyvolal značný rozruch. Informujú portáli The Star a BBC.

Na snímske nový starosta mesta Sheffield Magid Magid

Strana Zelených nominovala do komunálnych volieb v Sheffielde ambiciózneho politika pôvodom zo Somálska, Magida Magida, ktorý vo voľbách uspel a mnohých šokoval už počas oficiálneho inauguračného ceremoniálu. Jeho menovanie do funkcie sprevádzala dramatická hudba z filmov Star Wars a Superman, v prejave vyslovil niekoľko vulgarizmov a vystúpil tiež vo výstrednom oblečení.
Keď prišlo na oficiálnu fotografiu nového starostu, Magid Magid zvolil netradičnú pózu na jednom zo stĺpov miestnej radnice, v extravagantnom kostýme so symbolickou reťazou starostu mesta. Po svojom menovaní bývalý migrant, ktorý odišiel zo Somálska spoločne s rodičmi počas vojny, keď mal päť rokov,” médiám povedal: “Asi to nebude úplne bežná fotografia starostu, ale myslím, že ma to dostatočne reprezentuje,” vyhlásil Magid.
V inauguračnom prejave sa mladý politik prezývaný Magic Magid (magický Magid) nevyhol viacerým vulgarizmom. Keď ďakoval svojim rodičom, pripomenul, akými “s*ačkami” si musela v minulosti prejsť jeho matka.
Nový starosta jedného z najväčších miest v Anglicku sa narodil v Afrike v somálskom meste Bura. Jeho rodina následne cez Etiópiu imigrovala do Spojeného kráľovstva, kde sa usídlila v Sheffielde. Na britských ostrovoch sa preslávil už skôr, lebo bol v roku 2017 účastníkom britskej reality šou Hunted. S politikou začal ako člen študentského parlamentu, neskôr sa stal poslancom miestneho zastupiteľstva.
 

 

 
Príspevok Nový černošský starosta britského Sheffieldu zaujal vulgárnymi nadávkami v prejave a svojským oblečením zobrazený najskôr Hlavné správy.