Bratislava 21. mája 2020 (HSP/Foto:Katarína Šlesarová,Peter Hrabovský)

Kris Gun-D je meno, ktoré skočilo medzi hudobnú scénu vo veľkom štýle, nielen s novou skladbou, ale rovno s novým albumom “RVR” alebo celým názvom “Rapper v  repre“. Skladbou “Podpriemerný”odštartoval koncom apríla predpredaj nového albumu a koncom mája vydáva track na feate s ADissom – “Neviem sa nájsť”

Foto/design: Katarína Šlesarová + Peter Hrabovský [embedded content]

[embedded content]

[embedded content]

[embedded content]

Kris Gundee alebo v skratke Kris Gun-D je meno, o ktorom budeme ešte veľa počuť. Bývalý hokejista len nedávno vydal svoj prvý album “RVR” s titulnou skladbou “Podpriemerný” a už sa hlási o slovo s novinkou, na ktorej mu hosťuje uznávané producenské a spevácke eso ADiss. O tom, že mu odvaha nechýba v tejto situácií vydať ako nováčik nový album svedčia aj zvučné producentské mená na albume ako Smart, Deryck, Hoodini, Infinit či Lkama.

“Nechcem sa s nikým pretekať, biť o prvenstvo či ísť s niekym do roztržky cez hudbu. Preto som dal rovno vonku album s klipom, nech si moja hudba nájde svojich fanúšikov, tak že sa ich moja tvorba dotkne a nie preto, že niekto na ňu poukazuje, že je lepší či horší. Track “Podpriemerný” celý môj životný postoj doslova vystihuje, každý kto tvorí, to je jedno v akej profesii je výnimočný a jedinečný. O to som dosť rád a nesmierne si vážim mená, ktoré sú na mojom albume, či už tie umelecké alebo producentské lebo sa im moje texty páčili a ich podpora pre mňa znamená veľa. Preto chcem tvoriť hudbu, ktorá ľudí osloví a spojí, nie rozdeľuje,” vysvetľuje Kris.

Spomínaný album “RVR” pripravoval Kris od roku 2018, no až teraz uzrel svetlo sveta. A jedná sa o jeho debutový počin, na ktorom sa hudobník zoznamoval s prácou na komplexnom vydaní albumu.

“Vybrať hudbu, napísať text a nahrať to, bolo najmenej, ale realizácia bola náročnejšia. Takže v tú chvíľu som pochopil umelcov, ktorí majú chuť tvoriť, ale cesta k výsledku nie je vôbec jednoduchá. Každopádne užil som si túto svoju prvú hudobnú cestu, dal som to tak, ako som to chcel ja a ako som to cítil, takže album je von a teším sa na reakcie ľudí nielen z môjho okolia, čo ma poznajú, ale aj ľudí, ktorí ešte len zavítajú na môj kanál,” ukončuje svoje dojmy Kris Gun-D.

Obidva klipy sú už na YouTube a obidva mal na starosti režisér Andrej Pecník. Hudbu k aktuálnej veci “Neviem sa nájsť” na feat s ADissom skomponoval Smart z formácie DMS.

Zdroj