Košice 1. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Novorodenecké oddelenie nemocnice v Košiciach – Šaci prevzalo v týchto dňoch prostredníctvom charitatívneho projektu set prístrojov na záchranu života rizikových novorodencov.

Ilustračné foto

Zostava obsahuje výhrevné lôžko, mobilnú resuscitačnú sadu, odsávaciu jednotku, fibrooptický laryngoskop či pulzný oxymeter. Za spoločnosť Agel SK, ktorá nemocnicu prevádzkuje, o tom dnes informovala hovorkyňa Marta Csergeová.

Na výhrevné lôžko uložia každé bábätko na prvé ošetrenie a vyšetrenie hneď po narodení. V minulom roku si ho na novorodeneckom oddelení v Šaci vyskúšalo 1980 detičiek. Podľa primárky oddelenia Slávky Virágovej prístroje poslúžia pri resuscitácii a sledovaní novorodencov so sťaženou popôrodnou adaptáciou a tiež pri skríningu srdcových chýb.

V Nemocnici Košice-Šaca, a. s., 1. súkromná nemocnica, sa vlani narodilo 1980 detí. Z nich bolo 50 resuscitovaných, odsávanie po narodení potrebovalo viac ako 300 novorodencov, 640 detí bolo sledovaných na pulzoximetri, infúziu dostalo viac ako 250 detičiek.

Medicínsku techniku získala nemocnica prostredníctvom projektu spoločnosti Lidl a Nadácie Pontis pod názvom Rozprávky, ktoré potešia všetky deti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.