Londýn 1. augusta 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Lefteris Pitarakis)
 
Redaktori írskej edície britských novín The Sunday Times sa ospravedlnili po uverejnení článku, v ktorom uviedli, že dve známe britské televízne a rozhlasové moderátorky dostávajú vyšší plat ako iné ženy, pretože sú židovského pôvodu

Ilustračné foto

Novinár Kevin Myers napísal o moderátorkach BBC v článku s názvom ˝Prepáčte dámy, musí sa rovnako zarábať˝ takéto vyjadrenie: “Všimol som si, že dve najlepšie platené moderátorky BBC Claudia Winklemanová a Vanessa Feltzová, o práci ktorých nepochybne tragicky nič neviem, sú Židovky. Dobré pre nich. Židia nie sú známi snahou predávať svoj talent za najnižšiu možnú cenu.”
Ďalej uvádza, že televízni moderátori (muži) sú lepšie platení, pretože “zvyčajne lepšie pracujú, sú menej chorí a zriedkavo otehotnejú”.
Židovské organizácie vo Veľkej Británii sa okamžite sťažovali, že je to “antisemitské a sexistické”.
Nasledovalo ospravedlnenie zo strany The Sunday Times, konkrétne redaktora Martina Ivensa: “Pripomienky v článku Kevina Myersa v dnešnom írskom vydaní Sunday Times boli neprijateľné a nemali by byť zverejnené. Stiahli sme to a úprimne sa ospravedlňujeme za pripomienky aj chybu v úsudku.”
Frank Fitzgibbon, redaktor írskeho vydania, napísal: “V mene Sunday Times sa bezvýhradne ospravedlňujem za trestný čin spôsobený komentármi v stĺpci, ktorý napísal Kevin Myers a ktorý bol dnes uverejnený v írskom vydaní Sunday Times. Názory mnohým spôsobili značný zármutok a znepokojenie. (…) Tieto noviny odmietajú antisemitizmus a nemali v úmysle spôsobiť urážku židovskému ľudu. ” Osobne sa tiež ospravedlnil obom moderátorkám.
Winkelmanová moderuje populárnu tanečnú súťaž “Strictly Come Dancing” a Feltzová má svoju rannú reláciu na BBC 2.
CNN dodáva, že nie je to po prvýkrát, čo neprijateľné Myers napísal. V roku 2009 na internetových stránkach Irish Independent a Belfast Telegraph popieral holokaust. V roku 2013, kedy už Ivens bol editorom, bol nútený ospravedlniť sa vedúcim židovskej komunity za “neospravedlniteľné načasovanie” zverejnenia karikatúry v Deň pamäte holokaustu, ktorú považovali za urážlivú.
 
Príspevok Noviny The Sunday Times sa ospravedlnili za vyjadrenia o moderátorkách BBC židovského pôvodu zobrazený najskôr Hlavné správy.