Novinky od Janukoviča: v Rusku mu predĺžili azyl ešte o jeden rok, rozvádza sa po 45 rokoch manželstva a jeho priateľka mu porodila syna

Kyjev 20. októbra 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Pavel Golovkin)

Riaditeľstvo pre otázky migrácie Hlavného riaditeľstva Ministerstva vnútra Ruska predĺžilo bývalému ukrajinskému prezidentovi Viktorovi Janukovičovi azyl ešte na jeden rok. Informoval o tom jeho advokát Vitalij Serďuk
Na snímke ukrajinský exprezident Viktor Janukovič

„Príčiny, na základe ktorých Viktorovi Janukovičovi poskytli azyl v Rusku, sú nasledovné: politické prenasledovanie a ohrozenie jeho života v prípade návratu na Ukrajinu. Tieto príčiny pretrvávajú a preto mu predĺžili azyl do 26. októbra r. 2018. Nie je to trvalý pobyt alebo občianstvo, ale iba dočasný azyl,“ vysvetlil advokát pre ruský denník Kommersant.
Ruské médiá v tejto súvislosti poukazujú na to, že Janukovič nezískal ruské občianstvo alebo trvalý pobyt a ako sám tvrdí, nemieni o to požiadať ani v budúcnosti – verí, že sa vráti na Ukrajinu. Podľa médií, žije v súkromnom dome na Jeremenkovej ulici v Rostove na Done.
Taktiež ruské médiá priniesli správy, že sa Viktor Janukovič rozvádza s manželkou po 45 rokoch manželstva a jeho priateľka mu prednedávnom porodila syna.
Eugen Rusnák

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.