Bratislava 8. marca 2018 (HSP/Foto:Facebook)

V posledných týždňoch bol v zákulisí Národnej rady neprehliadnuteľnou osobou novinár Martin Daňo, ktorý pravidelne zverejňoval videá z tlačových besied a pýtal sa politikov aj nepríjemné otázky. Pravdepodobne boli natoľko nepríjemné, až to dospelo k odobratiu jeho novinárskej akreditácie, kvôli údajnému vyhrážaniu sa poslankyni Ďuriš Nicholsonovej.

Na snímke Martin Daňo

Hospodárske noviny dnes informovali, že vedenie Národnej rady SR odobralo investigazívnemu novinárovi Martinovi Daňovi akreditáciu po hromadnej sťažnosti ostatných novinárov z mainstreamových médií. Kancelária Národnej rady SR následne Daňovi odobrala akreditáciu. “Osobe M. Daňa bola odobratá novinárska akreditácia ku dňu 7. marca 2018 a nebude mu naďalej umožnený vstup a pohyb v priestoroch NR SR a K NR SR,” píše v oficiálnom stanovisku Daniel Guspan, riaditeľ Kancelárie NR SR.

“Dôvodom je aktuálne dianie a informácie s ním súvisiace, ako aj zverejnené video, na ktorom aktivisti Martin Daňo a Rudolf Vasky s roxorovou tyčou v rukách hovoria, že Lucia Ďuriš Nicholsonová by mala byť zabitá,” uviedla hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková. Daňo pritom v satirickej relácii komentoval aktuálne dianie v politike, čo si niektorí vysvetlili ako vyhrážanie sa fyzickou likvidáciou. Daňo vo svojom video blogu uistil, že nikdy na nikoho protizákonne nezaútočil ani sa nevyhrážal. Napriek tomu, poslankyňa Nicholsonová kvôli tomuto prípadu dostala policajnú ochranu, o ktorú požiadala v pondelok.

Minulý týždeň v parlamente zarezonoval prípad, keď sa poslanec Igor Matovič z OĽaNO vyhrážal Daňovi fyzickým útokom, o čom slovenské médiá neinformovali.