Novinára Grahama Phillipsa vyhnali z britského parlamentu kvôli otázkam o Ukrajine

Novinára Grahama Phillipsa vyhnali z britského parlamentu kvôli otázkam o Ukrajine

Londýn 26. januára 2017 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

Novinára Grahama Phillipsa so slovami „Von!“ a „Klamár!“ vyhnali z britského parlamentu za „nevhodné“ otázky k situácii na Ukrajine. Podujatie v britskom parlamente bolo venované 25. výročiu nadviazania diplomatických vzťahov medzi V. Britániou a Ukrajinou.

Novinára Grahama Phillipsa vyhnali z britského parlamentu za otázky o UkrajineNovinára Grahama Phillipsa vyhnali z britského parlamentu kvôli otázkam o Ukrajine

Phillips sa obrátil na vystupujúceho člena parlamentu sira Geralda Howarda s otázkou, či mieni hovoriť aj o ostreľovaní Donbasu a o zabíjaní mierumilovných ukrajinských civilistov ukrajinskými príslušníkmi silových rezortov a katanov.

Hostia na to požiadali, aby sa novinár „odtiaľ pratal“, na čo ho ochranka vyprevadila z rokovacích priestorov (dokazuje to krátke video, ktoré uverejnilo na Twitteri veľvyslanectvo Ukrajiny v Londýne).

Phillips dlhý čas pôsobil v Donbase na území kontrolovanom domobranou. Počas svojej práce ho zadržali agenti Bezpečnostnej radu Ukrajiny a ukrajinské úrady ho vyhnali so zákazom vstupu na Ukrajinu na tri roky. On sa napriek tomu na územie DĽR a LĽR vracal.

Phillips bol aj ranený pri dedinke Peski v Donbase. Niektoré správy hovoria, že sa po ňom viedla cielená paľba.

Video si môžete pozrieť tu:

Podľa vz.ru, srspol.sk

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)