Bratislava 19. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Na minulotýždňovej tlačovej konferencii, na ktorej bolo prokuratúrou oznámené obvinenie podnikatelia Mariana Kočnera z objednávky vraždy Jána Kuciaka, boli zverejnené aj niektoré ďalšie čiastkové informácie vrátane tej, že polícia nemá k dispozícii vražednú zbraň, no vie, odkiaľ bola zaobstaraná. Médiá tiež nedávno z prostredia vyšetrovania zistili podrobnosti o údajnej komunikácii Mariana Kočnera s investorom Penty Jaroslavom Haščákom (viac v článku).

Na snímke Ján Kuciak a Martina Kušnírová

Podľa najnovších zistení televízie Markíza podomácky upravená zbraň, z ktorej podľa obvinenia strieľal Tomáš Szabó na novinára a jeho priateľku, pochádzala z Maďarska.
Zbraň mala byť zaobstaraná konkrétne v obci Zebegény ďalším z obvinených Zoltánom Andruskóm. Uvádza to Markíza s odvolaním sa na maďarské médiá, ktoré dodali, že na kúpe sa podieľal aj samotný strelec Tomáš Szabó. Polícia to mala zistiť na základe telefonických odposluchov.
Médiá dodávajú, že rovnaký druh nábojov, ako bol použitý pri vražde Kuciaka a Kušnírovej, bol neskôr nájdený pri domovej prehliadke u Tomáša Szabóa.
So zbieraním dôkazov súvisela aj nedávna akcia policajtov z protizločineckej jednotky neďaleko Kolárova. Hľadali strom, na ktorom si mal Szabó skúšať streľbu. Polícia daný strom identifikovala, odpílila a poslala na expertízu. Zatiaľ nie je známe, či v ňom bol objavený rovnaký druh streliva.
Podľa TV Markíza počas vyšetrovania polícia využila aj služby antropologičky, ktorá mala sledovať pohyby tela podozrivých a porovnávať ich s osobami na kamerových záznamoch z Veľkej Mače.
 
 
Príspevok Nové zistenia v prípade Kuciakovej vraždy: Zbraň pochádzala z Maďarska, polícii pomáhala antropologička zobrazený najskôr Hlavné správy.