Bratislava 15. augusta 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Najnovšie Katolícke noviny sa venujú významu Nanebovzatia Panny Márie pre veriacich. Nanebovzatie Panny Márie je posledný zo záväzných článkov katolíckej viery, ktorý bol slávnostne vyhlásený pápežom Piom XII. v roku 1950. Upevňuje nás v nádeji, že aj naše telá budú raz vzkriesené.

Ilustračné foto

Približujú umeleckohistorické dokumenty o úcte k Božej Matke, ktoré súvisia s Nitrou. V Nitre sa nachádzajú tri historické sochy Panny Márie; najstaršie písomné zmienky o dielach pochádzajú už z 13. storočia. Dôkazom mariánskej úcty v Nitre je aj svätý obrázok s motívom Matičky Božej Nitrianskej.
Zameriavajú sa na zvládnutie náročných životných situácií podľa profesora neurológie a psychiatrie Viktora Emila Frankla. Nepýtajme sa, čo ešte môžeme od života očakávať, ale čo život očakáva od nás. Život je zmysluplný za akýchkoľvek podmienok. O pozitívnych aspektoch teórie Viktora Emila Frankla hovorí psychologička Judita Stempelová.
Približujú atmosféru na multižánrovom kresťanskom festivale Campfest, ktorý sa konal 2. až 5. augusta na Liptove na Ranči Kráľova Lehota. Jubilejný 20. ročník už tradične pripravila organizácia Mládež pre Krista — Slovensko. Festivalové dianie sa nieslo pod názvom Premeniť. Možno práve chuť premeniť seba či okolie prilákala 6 600 ľudí.
Rozprávajú sa s Miroslavom Harvanom, ktorý pôsobí ako hlavný psychológ v Hasičskom a záchrannom zbore SR. V období letných horúčav nás neraz zastihne správa o požiaroch a iných nešťastiach. Záchranári riešia situáciu a usilujú sa o nápravu: niekedy ide o pomerne rutinný zásah, inokedy ťažkú až traumatizujúcu skúsenosť. Kto však hasí požiare v duši záchranárov, kto rieši ich situáciu?
Zameriavajú sa na malých roľníkov, ktorí žijú v okolí brazílskej rieky Utinga. O vodu ich však okrádajú banány, ktoré sa pri rieke pestujú na čoraz väčšej ploche. „Keď zomrie rieka, zomrieme aj my,“ hovorí Domingos Paulo Nascimento, jeden z členov združenia malých farmárov žijúcich pri rieke Utinga v štáte Bahia na severovýchode Brazílie. Rieka, ktorá vodou zásobovala ich rodiny, ale aj políčka s pôdou, v posledných rokoch pre agresívny agrobiznis vysychá.
Predstavujú šport, ktorý učí spolupracovať ženy a mužov a ktorý sa volá korfbal. Táto kolektívna loptová hra síce nepatrí medzi najpopulárnejšie, no svojím prevedením ju možno zaradiť k najzaujímavejším športom. Korfbal princípom pripomína basketbal a má takmer rovnakú tradíciu. Prvýkrát sa objavil na konci 19. storočia. Slovenská asociácia korfbalu vznikla v roku 1993. O tom, ako sa korfbal u nás ujal, hovorí viceprezidentka asociácie Janka Miklovičová.
V seriáli Letný literárny ostrov pokladov si môžete prečítať úryvok z diela Marka Twaina Tom Sawyer. Katolícke noviny uverejňujú ďalšie otázky, úlohy a kupóny k letným súťažiam.
TK KBS informovala Zuzana Artimová

Príspevok Nové Katolícke noviny sa venujú významu Nanebovzatia Panny Márie zobrazený najskôr Hlavné správy.