Bratislava 20. augusta 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Najnovšie Katolícke noviny sa zameriavajú na príklad lásky a starostlivosti mamy Margity – matky svätého Jána Bosca. Francúzi hovorievajú cherchez la femme v zmysle, že za všetkým treba hľadať ženu. Podobne ako pri zrode Cirkvi stála celkom nenápadne Panna Mária, aj v živote svätých zakladateľov sú aktívne prítomné i ženy. Panny, matky i vdovy. V živote sv. Jána Bosca ich môžeme nájsť niekoľko, no nepochybné prvenstvo má jeho matka, v saleziánskej rodine známa ako mama Margita.

Logo

Spolu s kňazom Jánom Formánkom, ktorý bol pred 50 rokmi vymenovaný do redakčnej rady obrodených Katolíckych novín, spomínajú na august 1968. Rok čo rok si akt agresie – okupáciu Československa vojskami Varšavskej zmluvy, pri ktorom zahynula vyše stovka našich občanov, pripomíname dokumentmi, svedectvami, pietnymi zhromaždeniami.
Uverejňujú pastiersky list Konferencie biskupov Slovenska, ktorý je zameraný na nastávajúce blahorečenie Anny Kolesárovej.
Rozprávajú sa s legendou slovenského športu Jánom Zacharom. V auguste sa dožíva významného jubilea – 90 rokov. Bol nielen kvalitný pästiar, úspešný tréner, ale zostal najmä zásadový a charakterný človek. Je najstarším žijúcim olympijským víťazom na Slovensku.
Vysvetľujú, akú funkciu plní v kostole posvätné ticho. Najvhodnejším miestom nato, aby sme sa učili počúvať Boha, odpovedať mu a hovoriť o ňom nielen slovami, ale celým životom, je práve liturgické zhromaždenie, v ktorom sa stretávame s Ježišom Kristom. V liturgii je miesto na zamyslenie aj na smútok, na sústredenie aj na potlesk, na posvätné ticho aj na hlasnú modlitbu, na hovorené slovo aj na spev. Všetky tieto prvky musia byť v rovnováhe, aby sme nešli do extrému.
Predstavujú novomanželskú misiu Katolíckych novín. Akcia predplatné Katolíckych novín pre novomanželov prebieha od roku 2004 a záujem o ňu prejavili tak kňazi, ako i mladé páry vstupujúce do manželstva. „Polročné predplatné pre novomanželov spočíva v tom, že mladý pár dostáva Katolícke noviny pol roka zadarmo. Väčšinou im ho daruje kňaz pri uzatváraní sviatosti manželstva. Naším cieľom je, aby mladí noviny spoznali, a ak sa im páčia, môžu sa stať súčasťou ich rodiny,“ vysvetľuje šéfredaktor Katolíckych novín Igor Hanko.
Približujú pro-life aktivitu s názvom Gól za život. Jej cieľom je apelovať na zodpovedný prístup mužov v situáciách, ako je napríklad neplánované tehotenstvo. Organizátori chcú osloviť mužské pokolenie prostredníctvom futbalu. Viac o tejto pro-life aktivite hovorí jeden z jej zakladateľov Jozef Kozák.
Prinášajú recenziu na knižné dielo z vydavateľstva Spolok svätého Vojtecha Biblia nielen pre deti. Od prvej Biblie často záleží, či jej obsah deti teší alebo desí. V tej ideálnej by sa mali stretnúť vhodný jazyk, citlivý výber textov a pútavé ilustrácie.
V seriáli Letný literárny ostrov pokladov nájdete úryvok z diela Karla Maya Winnetou I.
Katolícke noviny uverejňujú ďalšie otázky, úlohy a kupóny k letným súťažiam.
TK KBS informovala Zuzana Artimová.
 
Príspevok Nové Katolícke noviny aj o príklade lásky matky svätého Dona Bosca zobrazený najskôr Hlavné správy.