Tisovec 4. novembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 
Koncom októbra sme informovali, že pravdepodobne 18. októbra sa v Tisovci na strednom Slovensku odohrala tragédia. Staršieho pána napadli na oplotenom pozemku rodinného domu. Invalidný dôchodca následne zraneniam podľahol (viac v článku). Televízia Markíza v nedeľu informovala, že za smrťou bezbranného muža je skupina z miestnej osady, z ktorej dve osoby majú menej ako 12 rokov

Ilustračné foto

Invalidného dôchodcu dobili kameňmi či tehlami. Išlo o 22-ročného muža, ktorému pomáhali dvaja útočníci, ktorí mali iba desať a jedenásť rokov.
Od dôchodcu chceli peniaze. Dve hodiny po polnoci vykopli dvere na skromnom príbytku a brutálne zaútočili na ležiaceho muža. Doráňaný muž do rána umrel.
Podľa predbežných výsledkov pitvy bolo príčinou smrti podchladenie. Prípad je stále v štádiu šetrenia.
Po brutálnom útoku pracuje s ani nie dvanásťročnými chlapcami sociálka.
Markíza informuje, že v tejto oblasti ide o dlhodobý problém agresivity mladistvých. Iba v Tisovci mali takmer dvadsať podobných prípadov za uplynulé mesiace. Dohováranie rodičom maloletých nepomáha, deti priestupky opakujú.
 
Na prípad upozornil aj poslanec Milan Uhrík
Podľa informácií, ktoré publikoval na Facebooku poslanec Národnej rady Milan Uhrík (ĽSNS) “skupina asociálov z istého etnika vtrhla do domu invalidného dôchodcu v Tisovci, lebo vedeli, že pred pár dňami dostal dôchodok. Pánovi na vozíčku teda tehlami roztĺkli hlavu. Jeho žena unikla smrti len zázrakom…”
Uhrík k prípadu dodáva: “Keď v Bratislave prepnutý grázel zabil Filipínca, tak toho boli plné médiá. Keď však asociáli tehlami popravia dôchodcu na vozíčku v Tisovci, tak je všade ticho. O tom sa predsa nepíše. My však ticho nebudeme! Pre nás má aj život slovenského dôchodcu rovnakú hodnotu. Pôjdeme všetci do Tisovca a ukážeme asociálom, že tu nie sú pánmi!” Apeloval poslanec.
 
 
Príspevok Nové informácie o vražde dôchodcu v Tisovci: Tehlami a kameňmi útočili deti zobrazený najskôr Hlavné správy.