Ako dnes uviedol taliansky denník La Repubblica. karta pochádza zo série, ktorá bola distribuovaná v dňoch 20.-22. decembra do nákupných centier v mestách Zwolle, Breda a Nimwegen. Doteraz bolo potvrdené, že Amri, ktorý zahynul v piatok večer v prestrelke s políciou na predmestí Milána, sa dostal na územie Talianska vlakom cez Francúzsko, kde najprv nastúpil v Lyone a v Chambéry prestúpil na spoj do metropoly Lombardska. Či nález SIM karty znamená, že bol aj na území Holandska alebo sa k nej dostal iným spôsobom, zatiaľ nie je podľa informácií agentúry DPA známe. 

Francúzska televízna stanica TF1 však dnes uviedla, že francúzska, nemecká a talianska protiteroristická polícia sú si isté, že Amri prišiel do Lyonu autobusom spoločnosti Flixbus, do ktorého nastúpil v Amsterdame. Počas 15-hodinovej cesty zrejme nikto nekontroloval jeho identitu ani jeho batožinu. Naďalej však nie je známy priebeh prvej časti Amriho cesty z Berlína do Amsterdamu.

Amri je podozrivý, že 19. decembra zaútočil kamiónom na návštevníkov vianočného trhu v Berlíne, pričom zahynulo 12 ľudí a vyše 50 utrpelo zranenia. Jeho telo sa podľa agentúry DPA stále nachádza v budove súdneho lekárstva v Miláne, pretože pitva ešte nie je dokončená.

Nemecká televízia WDR v tejto súvislosti zistila, že Amri sa mohol po útoku zdržiavať v Porúrí, kam pravidelne dochádzal od konca roku 2015 z Berlína. Navyše tam predtým navštívil 12 mešít, disponoval sieťou kontaktov v Dortmunde a mal mať kľúč od mešity, v ktorej prenocoval.

V Berlíne zadržali Tunisana, ktorý mal byť v kontakte s Amrim 

Jedna osoba bola predbežne zadržaná v rámci pátrania po potenciálnych podporovateľoch Tunisana Anisa Amriho, pravdepodobného útočníka z vianočného trhu v Berlíne. Informoval o tom dnes na svojej stránke nemecký spravodajský týždenník Der Spiegel s odvolaním sa na bezpečnostné zdroje.

Podozrivým je 40-ročný Tunisan, ktorý žije v Berlíne. Zadržaný bol dnes ráno príslušníkmi Spolkového kriminálneho úradu (BKA) po prehliadke jeho obytných a obchodných priestorov v štvrti Tempelhof. Zadržanie podozrivého neskôr potvrdila pre agentúru DPA Spolková prokuratúra v Karlsruhe.

Vyšetrovatelia mali prísť na jeho stopu pri vyhodnocovaní komunikačných údajov, ktoré súviseli s Amrim. Jedným zo zdrojov údajov bol aj mobilný telefón nájdený v kamióne, ktorý 19. decembra zdemoloval časť vianočného trhu v Berlíne a za jeho volantom mal sedieť Amri.