Sereď 16. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)
 
Nováčik najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2018/2019 ŠKF iClinic Sereď v jesennej časti ročníka príjemne prekvapil dobrou hrou aj výsledkami. Mužstvo, ktoré hrá svoje zápasy na štadióne FC Nitra, figuruje po osemnástich odohraných kolách s 25 bodmi na 5. mieste tabuľky, s reálnou šancou účinkovať po skončení základnej časti (22 kôl, pozn.) v nadstavbovej hornej šestke v skupine o titul

Na snímke hráči Serede

Hráči Serede sa v úvode zimnej prestávky pripravujú na Slovensku. Neskôr majú v pláne aj sústredenie v Turecku. “Mužstvo je zatiaľ v nezmenenej podobe. Máme tu na skúške niekoľko hráčov, ale viete, ako to v príprave chodí. Dnes sú s nami, ale zajtra už nemusia. Aj minule sme tu mali na skúške piatich futbalistov, ale nezostal ani jeden. Momentálne trénujeme dvojfázovo, súčasťou prípravy je aj kvalitná regenerácia. Zatiaľ sme v domácich podmienkach, neskôr sa presúvame aj do Turecka. Čo sa týka pohybov v kádri, chceli by sme vystužiť niekoľko postov a dotiahnuť niekoho do útoku a do stredu poľa,” povedal pre agentúru SITA prezident klubu zo Serede Róbert Stareček.
V itinerári prípravy ŠKF iClinic je celkovo osem duelov, štyri z nich budú ešte pred odchodom do Turecka. Generálkou na jarnú časť tohto súťažného ročníka a zápas 19. kola Fortuna ligy v Michalovciach proti domácemu MFK Zemplín (hrá sa 16. 2.) bude pre ŠKF iClinic Sereď 9. februára prípravný duel proti českému druholigovému klubu FK Znojmo.
 
Príspevok Nováčik zo Serede v úvode prípravy zaberá dvojfázovo, chce sa posilniť v útoku a v strede poľa zobrazený najskôr Hlavné správy.