Nová publikácia pomôže lekárom bojovať s rakovinou

Bratislava 12. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

K lepšej starostlivosti o onkologických pacientov má prispieť nová monografia Všeobecná onkológia. Ako odborná publikácia je určená nielen pre lekárov, medikov či doktorandov, ale aj prírodovedcov a ostatných vedcov.

Ilustračné foto

Približuje možnosti osvojenia novších diagnostických, preventívnych a liečebných postupov, ktoré prinesú dlhšie prežívanie pacientov s rakovinou. Sumarizuje sa tu všetko, od čoho záleží správna stratégia liečby. Knihu pripravili docent Juraj Kaušitz a profesor Dalibor Ondruš spolu s desiatkami spolupracovníkov z Onkologického ústavu sv. Alžbety (OÚSA) a iných špecializovaných pracovísk na Slovensku.

“Pochopenie nových liečebných cieľov predstavuje posun, v ktorom aj keď výskyt rakoviny stúpa, počet úmrtností v skutočnosti klesá. Kniha pritom pomáha v tom podstatnom – na jednej strane udržať krok s novými informáciami, ktoré v onkológii narastajú rýchlejšie ako v iných odboroch. Zároveň umožňuje získať praktický prehľad prínosu výsledkov klinických štúdií, ktoré sú mnohokrát tendenčne postavené,” uviedla docentka Mária Wagnerová, recenzentka publikácie.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.