Miss Francúzska Iris Mittenaere vyhlásili na Filipínach za novú Miss Universe.Miss Francúzska Iris Mittenaere vyhlásili na Filipínach za novú Miss Universe.
Autor: Reuters, ERIK DE CASTRO

Druhým najkrajším dievčaťom sa v súťaži vo filipínskej Manile stala Haiťanka Raquel Pelissier a tretia skončila Kolumbijčanka Andrea Tovar.

Dvadsaťštyriročná francúzska tmavovláska prevzala korunku od víťazky predchádzajúceho ročníka Filipínčanky Pii Alonzo Wurtzbachovej. Nová Miss Universe neskrývala prekvapenie, určite však nezažila taký šok ako pred rokom jej predchodkyňa.

Na predchádzajúcom galavečere, ktorý sa konal v decembri 2015 v americkom Los Angeles, sa totiž moderátor Steve Harvey pomýlil a vyhlásil novú Miss Universe na prvýkrát zle. Tohtoročný večer moderoval opäť Harvey, ktorý hneď na úvod všetkých uistil, že tentoraz bude všetko v poriadku.

Nová Miss Universe Iris Mittenaere počas prezentácie národného kostýmu.Nová Miss Universe Iris Mittenaere počas prezentácie národného kostýmu.
Autor: Reuters, ERIK DE CASTRO

Štvrtú najkrajšiu dámu súťaže Miss Universe Mary Esther Wereovú z Kene moderátor zaskočil otázkou na súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý mimochodom do predminulého roka túto súťaž vlastnil. „Politika … aaa, tak dobre,“ odpovedala Keňanka, ktorá nakoniec vyjadrila nádej, že Trump bude schopný národ zjednotiť.