Praha 18. marca 2018 (HSP/Foto:screenshot Tomáš Trojan Facebook)
 
V Čechách rovnako ako na Slovensku prebiehajú  protesty „slušných ľudí“. V Čechách aj bez vraždy novinára požadujú odchod premiéra Babiša a prezidenta Zemana, ktorí boli len nedávno zvolení. Študenti pripravujú aj výstražný štrajk. O generálnom štrajku sa už začalo hovoriť aj na Slovensku. Zväčša o ňom hovoria ľudia, ktorí nikdy poriadne nepracovali a ak, tak len v rôznych nadáciách a inštitútoch, v profesiách ako ľudskoprávny aktivista, odborník na tému rodovej rovnosti, bezpečnostný analytik, editor sociálnych médií, komik a podobne.

Na snímke z videa deti na tribúne

Keďže normálnych pracujúcich ľudí mimovládni aktivisti pre svoje politické avantúry nezískajú, dlhodobo vsadili na študentov a ich ovplyvňovanie. Ako to dopadne keď vaše deti začnú vychovávať ľudia z tretieho sektora si môžete pozrieť v nasledujúcich videách.
Média na rozdiel od Pochodov za život, či Proti islamizácií Slovenska, dávajú Pochodom za slušnosť, či českým študentským protestom maximálny priestor, čo je neklamným znakom toho, že sa jedna o „spontánne“ protesty a tak sa od 12 ročných politologičiek dozvedáme že :
„Aj keď nemám možnosť hodiť lístok do urny a tak prejaviť svoj názor, môžem prejaviť svoj názor tu. Nesúhlasím s Babišom a nesúhlasím so Zemanom ani s Okamurom. Niektorí moji kamaráti majú možnosť už budúci rok vhodiť ten lístok ale ja stále nie. A tí starší ľudia ako vaši rodičia, ktorí volili Zemana a Babiša si asi neuvedomujú, že za pár rokov tu budeme my a že týmto nás uvrhnú do ďalšieho komunizmu z ktorého sme vystúpili. Týmto chceme povedať všetkým, ktorí ešte nemajú možnosť voliť, že nezáleží na tom, či máte možnosť voliť, ale že prejavíte svoj názor kdekoľvek, na námestí alebo na internete. Je dôležité aby ste nemlčali.

Ďalší už plnoletý študent kričí, „máme toho dosť, máme tu prehlásenie z FAMU“.
„Odmietam sa prizerať  úpadku občianskych slobôd a hovorím nie! Odmietam sa prizerať rasovej diskriminácii, sympatizácií s neonacistami a vykonávaniu štátneho úradu ľudmi, ktorých minulosť je preukázateľne spojená so zverstvami totality. Očakávam zjednotenie národa v ideáloch humanizmu, víťazstvo morálky nad tupou neúčasťou. Veríme v slobodnú a demokratickú budúcnosť Českej republiky v kontexte otvorenej Európy. Toto je revolúcia!“

Tomáš Trojan s SPD tieto výjavy okomentoval:
V živote by som nepovedal, že tu raz vyrastie nová armáda zväzákov. Čo to preboha je? Skôr to vyzerá ako produkt politických neziskoviek na školách. A na kameru potom povedia, že druhá svetová vojna skončila v roku 1918.
„Ahoj ja som Viki, mám dvanásť a chodím na základnú školu…nesúhlasím s Babišom ani Zemanom ani s Okamurom”…takto uvedomelí neboli snáď ani v Hitlerjugend, dodal Trojan.
Podľa Vaclava Klausa mladšieho politika do škôl nepatrí. Ľudia majú bojovať za svojich kandidátov v kampani a nie protestovať proti výsledkom volieb. Je zaujímavé, že tí, čo sa boja ako čert kríža referenda o Európskej únii sa  bezostyšne zaštiťujú názorom ľudu, keď naženú do ulíc väčší či menší dav.
Spontánny pochod študentov v Prahe

O zhubnom vplyve mimovládok na duševný vývoj detí a maloletých sme písali tu:
 
Príspevok Nova armáda zväzákov ako produkt činnosti mimovládok na školách zobrazený najskôr Hlavné správy.