Bratislava 29. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)

Jozef Valocký berie NOÚ ako manažérsku výzvu

Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave povedie Jozef Valocký, ktorý je aj poslancom Národnej rady SR za Smer-SD. Osem rokov stál na čele nitrianskej fakultnej nemocnice. Doterajší riaditeľ ústavu Jozef Dolinský bude šéfovať projektu novej Univerzitnej nemocnice Bratislava. Vedením nitrianskej nemocnice bude poverený Kamil Koleják. TASR o tom dnes informovalo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Na snímke minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker Na snímke minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker

“Som presvedčený, že tak Jozef Valocký, ako aj Jozef Dolinský a Kamil Koleják sa úspešne zhostia svojich nových pozícií v prospech našich pacientov, ako aj zdravotníckych pracovníkov. Rád by som všetkým poďakoval za doterajšiu prácu a zaželal veľa úspechov a dostatok energie pri plnení týchto nových úloh,” povedal minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD).

Dolinský sa šéfom tímu zodpovedného za prípravu a realizáciu novej nemocnice stane od decembra. Pracovať bude na ministerstve v priamej pôsobnosti Druckera. “MZ SR má záujem využiť bohaté manažérske skúsenosti MUDr. J. Dolinského pri príprave a realizácii novej Univerzitnej nemocnice Bratislava, kde posilní najužší pracovný tím,” doplnil Drucker. Dolinský sa na novú výzvu teší. Verí, že čoskoro bude nová nemocnica pripravená prijímať pacientov.

Valocký, ktorý doteraz šéfoval nitrianskej nemocnici, berie NOÚ ako manažérsku výzvu. “Mimoriadne mi záleží na tom, aby sa toto zariadenie aj naďalej profilovalo ako pracovisko, kde sa poskytuje špičková zdravotná starostlivosť na tej najvyššej úrovni,” povedal. V kresle riaditeľa nemocnice ho zatiaľ nahradí doterajší prednosta neurochirurgickej kliniky Kamil Koleják, ktorý nemocnicu už v minulosti viedol.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.