Oslo 24. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Jens Meyer)
 

Nórska ministerka pre záležitosti detí, rovnoprávnosti a sociálnej integrácie Linda Hellelandová prehlásila, že sa chce stať novou prezidentkou Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Jej výrok uvádza BBC.

Ilustračné foto

„Mám veľké obavy o dôveru voči antidopingovému hnutiu, WADA potrebuje väčšiu nezávislosť, priehľadnosť a demokraciu. Ale to chce rovnoprávné partnerstvo, no dnes je silnejším partnerom Medzinárodné olympijske hnutie. Musíme posilniť boj s dopingom, potrebujeme, aby WADA bola orgánom, ktorý starostlivo sleduje šport,” vyhlásila Hellelandová.
Nórske športové skúsenosti podľa ministerky pomôžu svetovému spoločenstvu. „Pochádzam z krajiny, kde existuje genderová rovnosť, kde priehľadnosť a demokratické procesy majú najväčší význam. Chcem, aby niečo podobné bolo v športovom hnutí,” dodala.
Prezidentom WADA je dnes Škót Craig Reedie, ktorý bol v roku 2016 znovu zvolený na trojročné obdobie. V rovnakom roku sa stala Hellelandová viceprezidentkou.
 

Príspevok Nórska ministerka zatúžila po moci vo WADA: “Chcem priniesť genderovú rovnosť aj do športového hnutia” zobrazený najskôr Hlavné správy.