Oslo 18. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)
 
Nórsky skokan na lyžiach Daniel-André Tande predčasne ukončil aktuálnu sezónu 2018/2019 pre zranenie kolena a nepredstaví sa ani na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v rakúskom Seefelde (19. februára – 3. marca)

Na snímke Nór Daniel Andre Tande

Dvadsaťpäťročného rodáka z Narviku trápia zdravotné problémy od pádu na februárovom podujatí Svetového pohára v Lahti. Informáciu priniesol web fis-ski.com.
“Je to smutné, že sa nemôžem zúčastniť na svetovom šampionáte, ale koleno je na tom tak, ako je. Musím akceptovať to, že budem sedieť doma pred televízorom, zatiaľ čo moji krajania budú bojovať o medaily v Seefelde. V tejto sezóne už nebudem schopný štartovať, ale vrátim sa silnejší a lepší ako kedykoľvek predtým,” uviedol Tande, ktorý laboroval so zraneniami už aj v minulej sezóne. Počas aktuálnej zimy bolo jeho najlepším výsledkom piate miesto na pretekoch SP v nemeckom Oberstdorfe.
Tande v minulosti vyhral päťkrát preteky SP a osemnásťkrát stál na pódiu. V zbierke má okrem toho aj zlato z tímovej súťaže na ZOH 2018 v Pjongčangu alebo z MS v letoch na lyžiach, kde triumfoval dvakrát s družstvom Nórska a raz v individuálnej súťaži. Na svetových šampionátoch zatiaľ získal len jedno striebro z tímových pretekov, podarilo sa mu to predvlani v Lahti.
 
Príspevok Nór Tande predčasne ukončil sezónu pre zranenie kolena zobrazený najskôr Hlavné správy.