Moskva 10. februára 2019 (HSP/Nightwolves/Foto:NV)
 
Členovia ruského motorkárskeho klubu Noční vlci sa zúčastnili na spomienkovej slávnosti pri príležitosti výročia Stalingradskej bitky. Na spomienkovom podujatí sa tiež zúčastnili: členovia filiálok motorkárskeho klubu Noční vlci z viacerých miest z okolia Moskvy, zástupcovia motorkárskeho klubu Ruskí motocyklisti, Humanitárneho fondu Milosrdenstvo a vedenie a študenti Policajnej akadémie

Záber z podujatia

 
Spomienkové slávnosti sa konali na dvoch pamätných miestach v moskovskej štvrtí Strieborný bor: v lokalite, kde sa v r. 1941 nachádzal hlavný stan 3. armády, ktorá sa zúčastnila na víťaznom ťažení v okolí Moskvy koncom r. 1941 – začiatkom r. 1942, a pri pomníku, na ktorom je umiestnený tank IS-2, pred budovou, kde sa v období druhej svetovej vojny nachádzal vojenský komisariát a kde sa formovala domobrana.

Záber z podujatia

 

Záber z podujatia

 

Záber z podujatia

Podujatie sa nezačalo hneď slávnosťami, ale „veľkým upratovaním“. V celom Rusku v súčasnosti panujú veľké mrazy a husté sneženie. Noční vlci a ich priatelia očistili od snehu celý areál pri pomníku. Do upratovania sa zapojil aj riaditeľ múzea 147. automobilovej základne ministerstva obrany Alexej Voronkov, ktorý všetkým prítomným porozprával o bojoch, ktoré prebiehali v tom regióne a o význame výročia Stalingradskej bitky. Nasledovala Minúta ticha a po krátkom slávnostnom ceremoniálu všetci prítomní položili kvety a vence k pomníku.
 

Záber z podujatia

 

Záber z podujatia

 

Záber z podujatia

 
Pre študentov Policajnej akadémie sa ešte uskutočnila prednáška Lekcia odvahy, ktorú zorganizoval humanitárny fond Milosrdenstvo. Potom motorkári z klubov Noční vlci a Ruskí motocyklisti navštívili múzeum 147. automobilovej základne ministerstva obrany, kde pre hostí zorganizovali špeciálnu exkurziu v Historicko-memoriálnej sále automobilovej techniky.
Eugen Rusnák
 
 
Príspevok Noční vlci sa zúčastnili na spomienkovej slávnosti pri príležitosti výročia Stalingradskej bitky zobrazený najskôr Hlavné správy.