Nočná mora mainstreamových novinárov je tu. Kočner spustil svoj portál Na pranieri. Prvého si podal komentátora SME Petra Schutza

Bratislava 14. júna 2018 (HSP/Foto:Screenshot)
 
Novinár Peter Schutz stavia svoje komentáre na odvážnych formuláciách. S aroganciou jemu vlastnou sa vyjadruje k veciam, ktorým nerozumie, ale preňho je podstatné, že má na ne názor. V tomto videu vám ukážem, ako si pán Schutz strelil svojimi formuláciami vlastné góly a že komentátor musí mať nielen hlavu, ale aj vzdelanie, čo jemu v mnohých prípadoch očividne chýba, povedal v úvode podnikateľ Marián Kočner na adresu komentátora denníka SME Petra Schutza na svojom novom portáli Na pranieri, kde ako sľúbil, sa bude venovať presstitútom z mainstreamových médií.

Marián Kočner spustil svoj portál Na pranieri

Zrejme málo kto vie, že podnikateľ so zlou povesťou Marián Kočner je bývalý novinár, ktorý niekoľko rokov pracoval aj v Slovenskej televízii. Svoju poslednú reportáž spravil pred 30 rokmi. Teraz sa chce k novinárčine opäť vrátiť, no trochu neobvykle.
“Pranierovať” totiž chce hlavne novinárov, ktorí píšu o ňom ako aj o iných kauzách klamstvá: “Tentokrát, budem robiť novinára preto, aby som vám všetkým ukázal, ako o nás píšu, kto o nás píše. Na pranieri bude ukazovať, ako novinári dnes na Slovensku krivia pravdu, ako klamú, ako zavádzajú, ako si vymýšľajú, ako tí ktorí sa hrajú na novinárov, nevedia klásť otázky. Budeme im klásť otázky, jednoduché, ľahké a budeme žiadať jednoduché odpovede,” uviedol  Marián Kočner.
Podnikateľ chce klásť otázky okrem novinárov aj politikom, ľuďom z verejnej správy a všetkým tým, ktorí o Slovensku rozhodujú. Kočner tvrdí, že bude vyvracať všetky lži, ktoré v poslednej dobe údajne o ňom šíria médiá.
Kočner však chce, aby otázky kládli aj bežní ľudia: “Chcete sa niečo opýtať svojho starostu, svojho  poslanca a bojíte sa, aby sa vám za vaše otázky nemstil?”, položil Kočner otázku a následne zverejnil e-mail napranieri@napranieri.sk , kde mu ľudia môžu anonymne posielať otázky.
Kočnerove video kde predstavuje svoju novú stánku si môžete pozrieť tu :
 

Ako do jedného z prvých novinárov sa Kočner pustil do komentátora Petra Schutza Kočner prečítal vyjadrenia Petra Schutza, v ktorých napríklad hovorí, že komentuje pre SME, Korzár a .týždeň, pričom do Korzára píše, čo mu napadne a v SME obsah konzultuje s editormi, čo Kočner prekladá do ľudskej reči, „že v SME píšu na objednávku to, čo SME chce.
Ďalej Peter Schutz hovorí, „že denník SME sa tvári vážne, lebo je to mienkotvorné médium a dáva si na tom záležať“. To je prekvapenie, komentuje jeho výrok Kočner, „takže denník SME nie je vážny, oni sa len tak tvária!“
Ďalej Peter Schutz vo svojom sobotnom stĺpčeku pod názvom Kočner je najväčším slalomárom medzi paragrafmi okrem iného napísal, „keď sa povie Kočner, sotva koho prekvapí, že nepriateľské prevzatie Technopolu odobril a posvätil súd.“
Odkiaľ zobral výraz nepriateľské prevzatie Technopolu?, pýta sa Kočner, predpokladám, že ho od niekoho opísal pretože on sám ani nevie, čo to je. Ďalej Schutz píše, “že spôsobom, ktorý znalci hodnotia ako protizákonný.“
Pán Schutz, akí znalci? Kto je na Slovensku znalec na paragrafy a na právo? Vy?, pýta sa Kočner a pokračuje:
„Ja si myslím, že najväčšími znalcami na právo sú sudcovia. Veď tí rozhodujú. To znamená, že ak súd rozhodne, tak nejaký komentátor SME by nemal hovoriť o nejakých iných znalcoch, ktorí majú nejaký iný názor.
 
Celý Pranier si môžete pozrieť tu:
 

 
Príspevok Nočná mora mainstreamových novinárov je tu. Kočner spustil svoj portál Na pranieri. Prvého si podal komentátora SME Petra Schutza zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)