Nitra 25. decembra 2018 (HSP/Foto:MsÚ Nitra)
 
Pripravenosť dostavby a modernizácia areálu letného kúpaliska bola témou rokovania mestského zastupiteľstva. Mestský parlament napokon uložil vedúcemu investičného odboru zabezpečenie projektového zámeru dostavby Letného kúpaliska na Sihoti s tým, že by mali byť zabezpečené nerezové povrchy existujúcich  bazénov. 
Keďže kúpalisko využívajú často aj cyklisti, k dispozícii bude aj sieť stojanov pre cyklistov, ktoré navrhla do návrhu zapracovať viceprimátorka Nitry Michaela Hefková. Zástupcovia mesta i poslanci zastupiteľstva tiež – v ďalšom období – nevylučujú modernizáciu letného kúpaliska ako aj výstavbu plavární na najväčších sídliskách – Klokočina a Chrenová.

Poslanci a poslankyne mestského zastupiteľstva tiež schválili vypracovanie projektovej dokumentácie pešej lávky nad železničnou stanicou. Rekonštrukciu mostu ocenia nielen občania nitrianskych sídlisk Čermáň a Klokočina, ktorí ju dennodenne využívajú, ale aj študenti a pracovníci, dochádzajúci do Nitry vlakom. Rekonštrukcia lávky by sa mohla zrealizovať v budúcom roku.
 
Príspevok Nitrianski poslanci rozhodli o dostavbe a modernizácii areálu letného kúpaliska a rekonštrukcii pešej lávky nad železničnou stanicou zobrazený najskôr Hlavné správy.