Nitra 30. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Miššovič)

Občianske združenie NitraOnko pomohlo zlepšiť technické vybavenie oddelenia rádioterapie a klinickej onkológie Fakultnej nemocnice v Nitre. Oddeleniu darovalo transparentné ležadlo a dva nerezové infúzne stojany vrátane košíčkov na infúznu fľašu v celkovej hodnote 1300 eur

Občianske združenie NitraOnko pomohlo zlepšiť technické vybavenie oddelenia rádioterapie a klinickej onkológie Fakultnej nemocnice v Nitre

Finančné prostriedky poskytlo združeniu mesto Nitra. Príspevok pochádza z výťažku Mestského reprezentačného plesu, ktorého organizátormi boli mesto Nitra, Nitrianska humanitná spoločnosť HomoNitriensis a LionsClub. Organizácia Lions Club podporila združenie navyše sumou 700 eur, ktoré boli určené na zakúpenie siedmich nerezových infúznych stojanov vrátane košíkov na infúzne fľaše. Umiestnené boli na oddelení rádioterapie a klinickej onkológie pre aplikáciu cytostatík. „Aj malé dary dokážu veľmi pomôcť a stávajú sa pre nás veľkými,“ skonštatoval primár oddelenia Juraj Detvay, ktorý je zároveň riaditeľom občianskeho združenia NitraOnko.

Činnosť združenia podporujú aj anonymní darcovia. „Aj vďaka ich peňažnému daru vo výške 15.000 eur sme mohli zakúpiť veľmi potrebný chladiaci systém pre onkologických pacientov,” skonštatoval Detvay.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj