Nitra 5. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

Druhý bod v sérii nerodil ľahko

Hokejisti HK Nitra zvládli aj druhý semifinálový zápas play off Tipsport Ligy 2016/2017, nad MsHK Žilina zvíťazili doma 3:2 a v sérii sa ujali vedenia 2:0 na zápasy. Pre zverencov trénera Andreja Kmeča sa však druhý bod v sérii nerodil ľahko.

Miroslav Macejko zo Žiliny (vpredu) a Timotej Šile z Nitry v prvom zápase semifinále play off hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Nitra – MsHK Žilina

Po prvej tretine pri tom nič nenasvedčovalo tomu, že by Žilinčania mohli klásť v Nitre veľký odpor. “Corgoni” sa totiž poučili z úvodného zápasu, na súpera vybehli aktívnejšie, mali viac šancí. Opäť sa opakoval scenár z prvého stretnutia, Nitrania potrestali v krátkom čase nedisciplinovanosť svojho súpera. Najskôr prišiel presilovkový gól z hokejky Branislava Mezeia, na ktorého nadviazal o 89 sekúnd neskôr Matt Cope. “Bolo logické, že mali viac energie. Mali dlho voľno, my sme odohrali sedem ťažkých zápasov za dvanásť dní. Na niečom sa to muselo prejaviť. Oni ťahali nohy v prvej tretine prvého zápasu, my v druhom stretnutí. Zápasov je veľa, únava sa stupňuje. Navyše, máme zranených kľúčových hráčov a hráme v oklieštenej zostave,” povedal k priebehu prvej tretiny útočník Žiliny Marek Hovorka.

“Vlci” trestuhodne zahodili dlhú presilovku 5 na 3, z ktorej nedokázali vyťažiť ani jeden presný zásah. Naopak, Nitrania využili štvrtú ponúknutú presilovku, tretí gól zápasu pridal Henrich Ručkay. “Nemyslím si, že by sme to nejako extra zle zahrali. Buď ich podržal brankár alebo sme nastrelili hráča. Tlak sme však mali. Ideme domov, kde na nich dúfam vybehneme v plnej zbroji,” vyjadril sa Hovorka.

V druhej tretine sa Žiline konečne podarilo prelomiť zdanlivo nedobytnú nitriansku pevnosť. Brankár Eric Hartzell totiž inkasoval po viac ako 200 minútach prvý domáci gól v zápasoch play off. Jeho autorom bol v presilovej hre Hovorka. Hostí tento moment nakopol, razom ich bol plný ľad a Nitru dostali pod tlak. “Som veľmi spokojný s výkonom od druhej tretiny. Dali sme konečne gól, aj druhý kontaktný. Škoda, že sme nemali trochu športového šťastia. Mohli sme dať ešte nejaký gól a ísť do predĺženia. Chceli sme v Nitre vyhrať aspoň jeden zápas, čo sa nám nepodarilo. Nezostáva nám teraz nič iné, len dobre zregenerovať a pripraviť sa na domáce zápasy,” uviedol žilinský kormidelník Milan Jančuška.

Po kontaktnom góle Filipa Ondruša v závere druhej tretiny, mala Žilina viacero šancí na vyrovnanie stavu, ale nitrianska defenzíva na čele s Hartzellom už napokon neinkasovala. “Stále sme viedli o jeden gól. Nemohli sme hrať tretiu tretinu ako tú predošlú. Je dobré, že zápas bol vyrovnaný a my sme ho zvládli. Aj na takúto tóninu sa dá hrať zápas, aj keď to samozrejme nebolo plánované. Sme radi, že sme to zvládli a zápas sme vyhrali,” uviedol obranca Nitry Branislav Mezei.

“Corgoni” vyhrali aj druhý domáci semifinálový zápas, séria sa za stavu 2:0 v ich prospech presúva do Žiliny. Tretie a štvrté stretnutia sú na programe 7., resp. 8. apríla.