Nitra 27. decembra 2018 (HSP/Nitra/Foto:Eugen Rusnák a MsÚ Nitra)
 
Mesto Nitra ako Európske mesto športu 2018 zavŕši rok súťažou v plávaní na 24 hodín. Preteky sa začínajú dnes, vo štvrtok, o 12.00 hod a skončia zajtra, v piatok, tiež na práve poludnie. Súťaž sa bude konať v mestskej plavárni na Kúpeľnej ulici

Výhľad na Nitru zo Zoboru

Nitra bude súťažiť spolu s Banskou Bystricou a Košicami – mestami, ktoré boli Európskymi mestami športu v rokoch 2017 a 2016.
Vo všetkých troch mestách sa budú preteky konať v rovnakom čase.
Pretekať sa bude na počet účastníkov a počet preplávaných kilometrov. Pre účastníkov sú pripravené darčeky a zaujímavý program.

Pozvánka

Vstup do bazéna v meste pod Zoborom je zadarmo. Parkovanie na Kúpeľnej ulici v Nitre bude pre účastníkov pretekov tiež bezplatné.
Posledný deň v tomto roku nebudú chýbať tradičné podujatia, ktoré sa tento deň každoročne konajú v Pribinovom meste.
Silvester v Nitre nespestria len výbuchy petárd a silvestrovské zábavy, ale tradične v záverečný deň roka môžu všetci prísť zhodiť nazbierané kilečká počas tradičného predpoludňajšieho výstupu na Zobor – Pyramídu, obľúbeného Zoborského  silvestrovského behu či vychutnať silvestrovský program na Svätoplukovom námestí.
Program Vianočnej Nitry zakončí Tradičný trojkráľový koncert  v Katedrále sv. Emeráma na Nitrianskom hrade a Trojkráľový galakoncert La Gioia v sprievode Simple Lounge Quartet 6. januára v Synagóge.
 
Príspevok Nitra ako Európske mesto športu 2018 zavŕši rok atraktívnou súťažou – plaveckou 24-hodinovkou zobrazený najskôr Hlavné správy.