Nimnica 20. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Púchov s Kúpeľmi Nimnica spojí štvorkilometrová cyklotrasa. Postaví ju spoločnosť Strabag, s ktorou v utorok (19. 9.) podpísal zmluvu Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ako investor. Celkové náklady dosiahnu 2,9 milióna eur, čas výstavby je naplánovaný na 112 dní.
Ilustračné foto

Ako informovala vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK Veronika Rezáková, úsek cyklotrasy je súčasťou veľkého projektu stokilometrovej Vážskej cyklotrasy, ktorá bude spájať Žilinský a Trnavský samosprávny kraj cez celý Trenčiansky kraj. Stavba tohto veľkého cyklistického projektu rozdelená na osem častí.
V auguste podpísal TSK zmluvu s rovnakou spoločnosťou o výstavbe cyklotrasy vedúcej od hranice s Trnavským samosprávnym krajom po Nové Mesto nad Váhom.
„Pokiaľ ide o parametre cyklotrasy, hovoríme o tri metre širokej asfaltovej ceste zahŕňajúcej jazdu v oboch smeroch. Cyklotrasa bude segregovaná, teda oddelená od automobilovej dopravy aj od chodcov, ktorí budú využívať už dnes existujúci chodník na násype medzi Púchovom a Nimnicou,“ priblížil predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška s tým, že samotnému začiatku výstavby cyklotrasy ešte predchádzajú prípravné práce.
Cyklotrasa môže byť navyše v budúcnosti aj spojnicou medzi tromi kúpeľnými miestami – Nimnicou, Trenčianskymi Teplicami a Piešťanmi v Trnavskom kraji. „Popri zdravotnej starostlivosti budujeme kúpele ako stredisko cestovného ruchu. Tešíme sa všetkým cestám, ktoré ľuďom pomôžu dostať sa do kúpeľov a budú pre nich pohodlné či dokonca spojené so športovou aktivitou. Chceme byť destinácia, v ktorej sa ľudia zastavia a v ktorej ich čakajú okrem relaxácie aj nové zážitky. Preto výstavbu cyklotrasy vnímam ako krok dobrým smerom,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ Kúpeľov Nimnica František Halmeš. Zmluva o výstavbe cyklotrasy na úseku Púchov – Nosická priehrada podpisovali práve v priestoroch Kúpeľov Nimnica.
Výstavbu prvých dvoch úsekov Vážskej cyklotrasy od hranice s Trnavským samosprávnym krajom po Nové Mesto nad Váhom a od mesta Púchov po Nosickú priehradu zo svojho rozpočtu hradí Trenčiansky samosprávny kraj. Na realizáciu zvyšných šiestich úsekov plánuje TSK využiť finančné prostriedky z európskych fondov, z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.