Moskva 10. augusta 2019 (HSP/Foto: Screenshot 1TV)

USA sa usilujú zaistiť si svetovú nadvládu, uviedol generálny tajomník Bezpečnostnej rady Ruska Nikolaj Patrušev komentujúc rozhodnutie Washingtonu odstúpiť od Zmluvy INF

Na snímke Nikolaj Patrušev

„Spojené štáty odstúpili od zmluvy ABM, to bol ich prvý odchod. Teraz odstupujú od Zmluvy o raketách stredného a kratšieho doletu. V súčasnosti má právnu silu len Zmluva o strategických útočných zbraniach. Navyše už oznámili, že posudzujú otázku záujmu o odstúpenia od tejto zmluvy v roku 2021. A čo sa týka Zmluvy o nešírení jadrových zbraní (NPT) … Načo to robia, ako tomu rozumiem a dúfam, že to chápu aj mnohí experti? Na dosiahnutie svojej nadradenosti vo svete,“ povedal generálny tajomník Bezpečnostnej rady Ruska

Podľa Patruševa, pokiaľ sú tieto zmluvy účinné, nezískali USA očividnú nadradenosť nikde na svete. „Ak tieto zmluvy prestanú fungovať, budú rozmiestňovať zbrane kdekoľvek na svete, nacielené voči akémukoľvek nepriateľovi ktorého zaň považujú, a v akomkoľvek množstve na dosiahnutie dominantného postavenia,“ dodal Nikolaj Patrušev.

Ruské média pripomínajú, že 2. augusta bola platnosť Zmluvy o INF oficiálne zrušená z iniciatívy USA. Ako zdôraznil ruský prezident Vladimír Putin, Moskva nemôže ignorovať stav vecí nasledujúci za odstúpením Washingtonu od dohody. Hlava ruského štátu nariadila sledovať kroky americkej strany týkajúce sa rozvoja programu IRNFT.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj